Тігіпко: уряд не врятує вуглепром, але погубить енергетику

Додаткові закупівлі вугілля позбавлять енергокомпанії оборотних коштів, і незабаром перерозподіляти буде вже нічого.

Ініціатива уряду про регулювання закупівель вугілля енергокомпаніями - є абсурдна, заявив Сергій Тігіпко.

Тігіпко також відзначив, що міністерство палива і енергетики України зобов’язало вітчизняні теплоелектростанції збільшити запаси вугілля більш ніж на 40%. Тим часом, за словами Тігіпка, вже зараз їх склади переповнені, і це при тому, що попит на електроенергію знизився на чверть в порівнянні з минулим роком.

Тігіпко також вважає, що показавши свою нездатність використовувати ринкові механізми, Кабмін повністю перейшов на ручне управління галуззю, силовим методом перерозподіляючи збитки між енергетиками і вугільниками.

"Додаткові закупівлі вугілля позбавлять енергокомпанії оборотних коштів, і незабаром перерозподіляти буде вже нічого", - констатував Сергій Тігіпко.

Він також підкреслив, що промисловість більш не здатна дотувати громадян, оскільки сама перебуває в кризі.

"Перехресне субсидування у результаті виллється в багатомільйонні збитки енергокомпаній. Галузь упевнено рухається до колапсу", - попередив Тігіпко.

Він додав, що уряд продовжує уникати системних реформ, потрібних, але непопулярних рішень. Йдеться про необхідність термінової приватизації прибуткових шахт і закриття неефективних, підвищенні цін на електроенергію для населення.

За словами Тігіпко, розвішені по всій країні плакати із заявою про те, що «створений стратегічний запас вугілля» - це просто ніякова спроба видати потребу за чесноту і представити свою поразку як перемогу.

«На жаль, близькість президентських виборів не дозволяє прем’єр-міністру Юлії Тимошенко робити зважені і такі необхідні для галузі рішення», - підсумував Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: уряд готує безпрецедентну емісію

Тігіпко: Економічна самостійність України під загрозою

Тігіпко: тільки «тінь» дозволяє вижити українському бізнесу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: