Тігіпко: Уряд втратив контроль над зростанням зовнішнього боргу

Контроль над запозиченнями втрачений і це означає, що позики беруться без розуміння того, хто, як і за рахунок чого буде ці борги повертати.

Кабінет Юлії Тимошенко вже потроїв державний борг Україниа, а перспектива дефолту стає все більш виразною, заявив екс-голова Національного банку Сергій Тігіпко.

Так Тігіпко прокоментував опубліковані на офіційному сайті Президента України дані про темпи зростання державного зовнішнього боргу, який вже перевищив 205 млрд грн - це в три рази більше, ніж в кінці 2007 року. Хоча законом про держбюджет-2009 уряду було дозволено видати держгарантій по зовнішніх боргах суб’єктів господарювання на 37 млрд грн, таких гарантій вже видано на суму 50 млрд грн.

За словами Тігіпко, контроль над запозиченнями втрачений і це означає, що позики беруться без розуміння того, хто, як і за рахунок чого буде ці борги повертати.

«А те, що президент не має можливості вплинути на цей процес і критикує уряд через свій сайт, говорить про глибоку кризу системи влади», - додав Тігіпко.

Він також підкреслив, що вже через пару років половину держбюджету доведеться витрачати на обслуговування державних позик. На це будуть направлені ресурси, які необхідні для соціальних виплат, - адже інших грошей вже немає. І, звичайно ж, доведеться на повну потужність включати верстат, що друкує гроші. А це означає гіперінфляцію.

«Абсолютно очевидно, що для керівників уряду головне - підтримувати видимість благополуччя до січневих президентських виборів, а там - хоч трава не рости», - реземував Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: Рада залишила українців з одними бинтами і зеленкою

Тігіпко: Уряд повинен зняти корупційне навантаження з будівельної галузі

Тігіпко: невиїзні позичальники - не вирішення банківської кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: