Тігіпко: Уряд залишив хімпром напризволяще

Критичне скорочення імпорту російського газу в поточному році спровокувало виникнення ситуації, коли його обсягів на всіх просто не вистачає.

Кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко вважає, що відключення від постачання газу виробників мінеральних добрив – передвісник масштабної кризи в хімічній галузі, яка стане першою жертвою невигідного для України газового контракту з Росією.

Так він прокоментував інформацію про відключення газу підприємству «Сумихімпром» – найбільшому в Україні виробникові фосфорних добрив.

Тігіпко нагадав, що відключення спричинене боргами підприємства за постачання газу в минулі місяці, при цьому воно повністю розраховується за своїми поточними зобов’язаннями.

За його словами, заборгованість держави з повернення експортного ПДВ підприємству становить 35 млн. гривень, а збитки заводу в третьому кварталі цього року – понад 66 млн. грн. Простій підприємств через відключення подачі газу означає додаткові втрати при запуску агрегатів.

Тігіпко відзначив, що ці борги, очевидно, стали для «Нафтогазу» зручним приводом відключити підприємство.

«Критичне скорочення імпорту російського газу в поточному році спровокувало виникнення ситуації, коли його обсягів на всіх просто не вистачає, – впевнений Сергій Тігіпко. – Враховуючи ж, що «Сумихімпром» – державне підприємство, НАК може не побоюватися нарікань з боку хіміків».

Тігіпко підкреслив, що споживачі, безумовно, повинні розраховуватися за газ, але жорсткі санкції аж до відключення виправдані лише в тому разі, якщо держава забезпечила справедливу ціну газу, а також саме не має боргів перед виробником.

«Дії «Нафтогазу» свідчать про те, що уряд кинув хіміків напризволяще. Виходом з ситуації, що склалася, міг би стати дозвіл купувати газ безпосередньо у вітчизняних видобувних компаній», – реземував Тігіпко.

Читайте також:

Тігіпко: врятувати ГТС України можна тільки міжнародними зусиллями

Тігіпко: Подорожчання газу – виклик для держави

Тігіпко: Чинячи опір приватизації ГТС, Кабмін зводить нанівець транзитний потенціал України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: