Тігіпко: Уряд запускає руку в бюджети наступного десятиліття

Відносно невелика частина державного боргу у виплатах іноземним кредиторам не повинна заспокоювати, тому що істотна частина корпоративного боргу доводиться на державні компані.

Зовнішній борг України зростає дуже швидко, а уряд і державні компанії беруть все більш короткі і дорогі позики, заявив кандидат у Президенти України Сергій Тігіпко.

Так політик прокоментував повідомлення члена Ради Нацбанку Валерія Геєця, що у 2010 році сектор державного управління має повернути зарубіжним кредиторам близько 3 млрд доларів, а приватний сектор - ще близько 27 млрд доларів. За оцінкою Валерія Геєця, зараз зовнішнє боргове навантаження перевищує 65% від ВВП країни - це на 5% вище за критичну відмітку.

За словами Тігіпка, відносно невелика частина державного боргу у виплатах іноземним кредиторам не повинна заспокоювати, тому що істотна частина корпоративного боргу доводиться на державні компанії.

"Ці борги - теж державні, їх гаситимуть за рахунок платників податків. З кожною черговою реструктуризацією позики стають все більш короткими і все більш дорогими - це потрібно пам’ятати, коли ми чуємо запевняння держчиновників про те, що борги будуть в черговий раз реструктуризовані" - підкреслив Тігіпко, і додав, що яскравий приклад - це недавня реструктуризація боргів «Нафтогазу».

Читайте також:

Тігіпко: Якщо ми не приватизуємо газотранспортну систему, її відберуть за борги

Тігіпко: Пора жорстко заперечити проти роздачі українцям румунських паспортів

Тігіпко: В Україні нікому зупинити безвідповідальний популізм парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: