Тігіпко: Вугільна галузь потребує не подачок і дотацій, а реформ і модернізації

Відсутність реальних реформ у вугільній галузі консервує проблеми, а незначність бюджетної підтримки проявляє їх кричущим чином.

Парадні заяви прем’єр-міністра про те, що всі шахти працюють і створено певний стратегічний запас вугілля, мають на меті приховати дійсний, важкий стан справ у вуглепромі, заявив відомий економіст Сергій Тігіпко.

Таким чином він прокоментував заяву Донецької обласної державної адміністрації про те, що загальна сума заборгованості із заробітної плати у вуглевидобувних і шахтобудівних підприємствах області склала майже півтора мільярди гривень

Причому, найбільше - близько 1,3 мільярдів гривень заборгували саме державні шахти.

За словами Тініпка, відсутність реальних реформ у вугільній галузі консервує проблеми, а незначність бюджетної підтримки проявляє їх кричущим чином. Він також відзначив, що уряди міняються один за іншим, і всі вони замість реформ відбуваються подачками, латанням дір».

На думку Тігіпка, необхідна програма реструктуризації вугільної галузі, яка включає виявлення і підтримку перспективних шахт, виведення з експлуатації глибоко збиткових підприємств з одночасним створенням для людей, що вивільняються нових робочих місць. За цим потрібно провести приватизацію шахт, яка, безумовно, повинна супроводжуватися жорсткими соціальними зобов’язаннями інвесторів.

«Реформа вуглепрому може і має стати одним з локомотивів розвитку всієї української економіки, - підкреслив Сергій Тігіпко і додав - «Енергетика, металургія, хімпром, машинобудування, промисловість будматеріалів - це далеко не повний перелік галузей, яким дасть поштовх реформування вугільної промисловості».

Читатйе также:

Тігіпко: для виходу з кризи потрібна політична воля і програма створення робочих місць

Тігіпко: уряд не врятує вуглепром, але погубить енергетику

Тігіпко: Компенсації на закупівлю вітчизняних добрив врятують і село, і промисловість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: