Тігіпко: Якщо ми не приватизуємо газотранспортну систему, її відберуть за борги

Ліквідація існуючих міжурядових угод позбавить Україну останніх аргументів на користь перегляду невигідних країні газових контрактів.

Кандидат в Президенти України Сергій Тігіпко вважає, що Росія прагне зафіксувати вигідні для неї умови контракту між «Газпромом» і «Нафтогазом» на міждержавному рівні, які дозволять їй в майбутньому заявити свої права на українську газотранспортну систему. Так він прокоментував російський проект нової газової угоди.

Нагадаємо, цей документ гарантує недоторканність власності РФ на території України, зокрема об’єктів ГТС. При цьому проект угоди строком до 2031 року передбачає добровільну відмову України від імунітету відносно своєї власності. Всі міждержавні договори щодо газу з моменту вступу вказаного документу до сили припиняють свою дію.

Тігіпко відзначив, що по суті, цей проект допускає можливість передачі української газотранспортної системи Росії, адже статус міжнародних угод - вище за національне законодавство.

"Величезні штрафні санкції за недобір газу можуть служити вагомою підставою для «Газпрому» претендувати на українську трубу", - відзначив Тігіпко, і додав, що підтримує прозору приватизацію газотранспортної системи і сумісне з Росією і Європою управління нею, але у жодному випадку не захоплення труби.

Крім того, ліквідація існуючих міжурядових угод позбавить Україну останніх аргументів на користь перегляду невигідних країні газових контрактів.

"Російський проект договору не може служити навіть початковою точкою майбутніх переговорів, - реземував Сергій Тігіпко.

Читайте також:

Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Тігіпко: Європа не вирішить проблеми внутрішнього газового ринку України

Тігіпко: Пора жорстко заперечити проти роздачі українцям румунських паспортів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: