Тігіпко: знекровлений бізнес не може платити зарплати

Бізнес не може вчасно виплачувати зарплату працівникам, оскільки уряд збирає податки авансом і не відшкодовує підприємствам ПДВ.

Колишній міністр економіки, Сергій Тігіпко стверджує, що бізнес не може вчасно виплачувати зарплату працівникам, оскільки уряд збирає податки авансом і не відшкодовує підприємствам ПДВ.

«Провина в тому, що керівники підприємств і бізнесмени не можуть вчасно виплатити зарплату працівникам, лежить на уряді України», - прокоментував Тігіпко повідомлення Держкомстату про те, що борги з зарплати в країні з початку року виросли на 36 відсотків і склали 1,6 млрд грн.

На думку політика, накопичення боргів викликане тим, що уряд збирає податки авансом і не відшкодовує підприємствам ПДВ. За рахунок цих коштів Кабмін забезпечує виплати пенсіонерам.

«Секрет своєчасної виплати пенсій під час кризи дуже простий. Державна податкова адміністрація вийняла з економіки наперед близько 12 млрд грн. Розплатившись з пенсіонерами замість держави, бізнес тепер відчуває дефіцит коштів на зарплати», - говорить Тігіпко.

Він також відзначає, що 1,6 млрд грн заборгованості - це лише видима частина айсберга, оскільки значну частину зарплат працівники одержують в конвертах. «Ці борги - пригнічений попит, який міг би працювати на пожвавлення економіки. Конфіскація грошей у бізнесу виключає можливість розвитку і провокує соціальну напруженість через борги з зарплат», - підсумував Тігіпко.

Читайте також:

 Тігіпко: фіскальні новації уряду вб’ють економіку

Тігіпко: тільки «тінь» дозволяє вижити українському бізнесу

Тігіпко: дірки бюджету-2010 "залатає" інфляція

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: