Тимофій Милованов вважає, що економіка почала відновлюватися за рахунок інвестицій

Тимофій Милованов вважає, що економіка почала відновлюватися за рахунок інвестицій

Ексміністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства, позаштатний радник глави Офісу Президента Тимофій Милованов назвав хорошим сигналом намір найбільших компаній вітчизняного рітейлу нарощувати обсяги внутрішніх інвестицій.

У коментарях "Українським новинам" Тимофій Милованов зазначив, що для України питання як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій було і залишається принципово важливим, особливо в умовах світової економічної кризи, викликаної пандемією COVID-19.

Минулорічний інвестиційний спад у вітчизняній економіці, за його словами, був продиктований об'єктивними причинами — введенням обмежувальних заходів, зокрема на роботу цілої низки бізнес-сегментів.

"Загальний відтік інвестицій минулого року стався через коронавірусну пандемію, через невизначеність. Пам'ятаєте, які прогнози були — що впаде світова економіка, а відповідно і в Україні. Але зараз ми бачимо, що ситуація, в тому числі економічна, відновлюється. І це вселяє оптимізм", — сказав Милованов.

Ексміністр зазначив, що позитивним для країни сигналом є, зокрема, намір великих операторів роздрібної торгівлі нарощувати внутрішні інвестиційні потоки. Як приклад Милованов навів заяву найбільшої торгової мережі АТБ інвестувати до кінця 2021 року в розвиток економки 22 млрд грн.

"Те, що АТБ планує інвестувати 22 млрд грн, — це важливо. Це великі гроші, практично 1 млрд доларів. У хороші роки в Україні інвестиції становили близько 3 млрд доларів, ну а нормою було б 10 млрд доларів. Якби ми жили в умовах припливу 10 млрд доларів щорічних інвестицій, то інвестиції АТБ склали б 1/10 частина. Тобто сума значна і це важливо. Разом з тим, я б не проводив лінію вододілу між внутрішніми і зовнішніми інвестиціями, а дивився б на ситуацію комплексно. Ще раз — так, інвестиції в розмірі 22 млрд грн — це велика сума і ми повинні боротися за те, щоб таких інвестицій було більше. Але, потрібно розвивати напрямки і для зовнішніх інвестицій. У будь-якому випадку те, що українські компанії інвестують всередині країни, а не виводять гроші за кордон — це дуже хороший знак", — резюмував Тимофій Милованов.

За даними аналітичної служби GMK Center, в 2020 році капітальні інвестиції в Україні впали одразу на 38,2% — до 419,8 млрд грн, тоді як в 2018-2019 роках їхній приріст склав 15,5% і 16,4% відповідно.

Повʼязані теми:

Наступна публікація