Тимошенко: банки витрачають гроші на купівлю валюти

Тимошенко стверджує, що 80% коштів, які банки отримали як рефінансування, пішли на валютний ринок.

З рефінансування, яке здійснив НБУ наприкінці 2008 року, 80% пішло на валютний ринок.

Про це прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила сьогодні на нараді з питань будівництва.

Прем'єр додала, що наслідком непродуманої, на її думку, політики НБУ стала різка девальвація гривні, яка сьогодні стримує розвиток економіки та будівельної сфери. Тимошенко висловила сподівання, що попри низький курс гривні здешевлення будматеріалів внаслідок кризи дозволить знизити собівартість будівництва поточного року.

Також Тимошенко заявила, що згідно із законом про держбюджет на 2009 рік Кабмін має право разом з Нацбанком встановлювати обсяги та цільове призначення рефінансування комерційних банків. Про це вона заявила на нараді з питань будівництва.

За словами прем'єра, одним із джерел фінансування незавершеного будівництва має стати виділення Нацбанком 40-70 млрд. грн. зі своїх резервів для цільового рефінансування комерційних банків, кошти від якого мають бути спрямовані виключно на будівництво соціального житла та житла для середнього класу. Зокрема, за словами Тимошенко, ці кошти можуть бути використані на покриття фінансових розривів будівельних організацій та на іпотечне кредитування покупців цього житла.


Читайте також:
БЮТ почав імпічмент Ющенку
НБУ: гривню обвалив "Нафтогаз"
Порошенко розповів, хто заробляє на коливаннях курсу

ВідеоТимошенко: банки витрачають гроші на купівлю валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: