Тимошенко: ФДМУ "здає" КГЗКОР

Юлія Тимошенко заявляє, що Фонд держмайна України майже задарма "здає" інвесторам ПР Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд.

“Стало відомо, що голова Фонду державного майна України соціалістка Валентина Семенюк разом з Януковичем і його компанією майже безкоштовно “здають” інвесторам з команди Партії регіонів Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд, розташований у Кіровоградській області”.

Про це Юлія Тимошенко заявила у середу, 19 вересня на прес-конференції в Дніпропетровську, повідомили УНІАН у прес-службі БЮТ.

Юлія Тимошенко
УНІАН
Юлія Тимошенко звинувачує ФДМУ у непрозорій приватизації важливого комбінату
"Потрібно було зробити тільки одне – влаштувати інвестиційний аукціон за прикладом "Криворіжсталі", і щоб у ньому могли взяти участь і Алчевський меткомбінат, який катастрофічного сьогодні затиснутий монополією з постачання залізорудної сировини, і та ж "Криворіжсталь", яка обмежена у сировинній базі. Але натомість безкоштовно, без угод, без будь-яких умов таких, які, наприклад, були зазначені в угоді під час приватизації "Криворіжсталі", просто віддається підприємство", - сказала лідер БЮТ.

Тимошенко зазначила, що “навмисно створюється монополія з виробництва залізорудної сировини для того, щоб поставити на коліна всі інші металургійні підприємства”.

Лідер БЮТ згадала також про "Дніпроенерго", яке на підставі штучного банкрутства було віддано в руки Рината Ахметова. За словами лідера БЮТ, у світі немає збиткових підприємств з виробництва електроенергії, які б збанкрутували, бо це найбільш прибуткова і найбільш ефективна галузь.

"Що з цим усім робити? Я спочатку думала, потрібно бігати, і все це з віником підмітати і збирати до купи. А потім набрала повітря в легені і вирішила, що потрібно мужньо витримати 11 днів виборчої кампанії, завершити її, і коли станемо владою – вони все покладуть там, де взяли", - наголосила Тимошенко.

ДОВІДКА. У серпні 2006 року уряд вирішив створити на базі КГЗКОР спільне підприємство у формі акціонерного товариства з державною часткою в статутному фонді не менш як 50+1 акція.

Тоді ж пропозиція ТОВ “Смарт-груп” (Запоріжжя) і ЗАТ “Металоінвест” (РФ) як потенційних інвесторів завершення будівництва КГЗКОР було визнано найбільш оптимальними. Про свою зацікавленість в КГЗКОР заявляли Arcelor Mittal, "Сєвєрсталь", "Магнітогорський меткомбінат" (РФ) і Sinosteel (Китай).

20 вересня 2007 року, ФДМУ планує підписати угоду з інвестором Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР, Долинське, Кіровоградська обл.) - російською компанією "Металоінвест".

Як повідомила 14 вересня голова ФДМУ Валентина Семенюк, підписання договору відбудеться за її особистої участі безпосередньо на самому підприємстві. Вона також відзначила, що "Металоінвест" пройшов усі необхідні процедури з відбору інвестора для даного підприємства.

Кошторисна вартість будівництва КГЗКОРу, яке розпочалося в 1985 році, становить 2,4 млрд. доларів, з яких освоєно 1,65 млрд. дол. Частка України - 56,4%, Румунії - 28%, решта - належить Словаччині. Зараз будівельна готовність комбінату сягає 66%.

Для завершення будівництва і введення в експлуатацію першої черги комбінату необхідно близько 200 млн. дол.

Потужність підприємства - 10 млн. тонн окатишів, першого пускового комплексу - 6,6 млн. тонн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: