Тимошенко хоче взяти в кредит 9 млрд, щоб відремонтувати дороги

Уряд знайшов причину, щоб отримати ще один кредит, попри звинувачення президента, що в бюджет-2010 "закладена боргова бомба".

Кабінет міністрів України розраховує одержати по 4,615 млрд грн. від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), тобто в сумі понад 9,2 млрд грн, на поліпшення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на під’їздах до Києва.

Про це йдеться у підготовленому урядом проекті Державного бюджету на 2010 рік, розміщеному на сайті Верховної Ради України.

Згідно з документом, відповідні проекти з обома банками планується реалізувати в 2010 році.

Нагадаємо, навесні 2009 року голова "Укравтодору" Вадим Гуржос заявив, що "Укравтодор" веде переговори з ЄІБ і ЄБРР про фінансування реконструкції автодоріг навколо Києва в радіусі 50 км. На той час велася розробка проектно-кошторисної документації, тому сума інвестицій банків не називалася.

"Йтиметься про сотні мільйонів доларів", – зазначив тоді Гуржос. За його словами, передбачається реконструкція практично всіх основних доріг навколо Києва: від Києва до Житомира (до 128 км), Київ–Ковель, Київ–Одеса, Київ–Знам’янка (дорога на Обухів), Київ–Луганськ–Ізварине, Київ–Чернігів.

Нагадаємо, валовий зовнішній борг України в квітні-червні 2009 року виріс на 1,05 млрд доларів, або на 1,1%, - до 100,58 млрд доларів, повідомив Національний банк України (НБУ) в четвер.

Згідно з його даними, за вказаний період банки скоротили зовнішній борг на 2,32 млрд доларів, або на 6,2%, - до 35,31 млрд доларів, інші компанії - на 0,59 млрд доларів, або на 1,4%, до 40,96 млрд доларів.

В той же час борг органів державного управління зріс на 1,67 млрд доларів, або на 14,4%, - до 13,28 млрд доларів, а органів грошово-кредитного регулювання - на 1,51 млрд доларів, або на 33,2%, до 6,05 млрд доларів.

Читайте також:

Тимошенко більше не приймає критику бюджету

Тимошенко підписала проект держбюджету-2010

У Тимошенко придумали, як "проштовхнути" бюджет

Мінфін пропонує встановити дефіцит бюджету-2010 на рівні 47 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: