Тимошенко: криза триватиме 2 роки (відео, оновлено)

Більшість галузей в економіці України потерпають від фінансової кризи.


Про це сьогодні на урядовому засіданні заявила Юлія Тимошенко.

"Україна сьогодні надзвичайно потерпає від розповсюдження фінансово-економічної кризи. Більшість українських галузей зараз знаходяться в системі жорсткої і невблаганної кризи. По-перше, це металургійний комплекс, хімічний комплекс, аграрний комплекс, банківський комплекс України", - сказала прем'єр.

Кабмін на сьогоднішньому закритому засіданні розгляне питання впливу фінкризи на макропоказники 2008 і 2009 року.

"Ми зобов`язані з вами розглянути, як у 2008 і 2009 року зміняться макропоказники під впливом світової фінансової кризи. Так, ці макропозники на сьогодні не будуть оптимістичними. Вони будуть зваженими і, найімовірніше, той економічний підйом, те економічне піднесення, яке ми спостерігали практично 8 місяців цього року і раділи з приводу того, що так в Україні все складається добре, сьогодні ми вимушені констатувати, що, оскільки весь світ переживає деякі ознаки економічної рецесії, Україну це теж торкнеться", - заявила Тимошенко.

Вона також зазначила, що на сьогодні необхідно розраховувати на об`єктивні доходи і зважені витрати.

"Ми маємо розраховувати на те, що мінімум два роки світу і країні доведеться виходити з цього тяжкого становища, в якому всі опинилися", – сказала Тимошенко.

Юлія Тимошенко переконана, що політика НБУ, яка призвела до послаблення гривні, призведе до погіршення макроекономічних показників.

Міністр фінансів Віктор Пинзеник переконаний, що в листопаді й грудні 2008 року дохідну частину бюджету виконано не буде.

"Перший місяць (листопад) по доходах до бюджету не буде виконано. Це ми вже знаємо, в грудні теж", - сказав Пинзеник.

При цьому він підкреслив, що винен у цьому банківський сектор та "інші сектори, які зазнають кризи".

За його словами, на сьогоднішній день ситуація з виконання бюджету ускладнюється, й навіть ті прогнози, що робилися місяць тому, погіршуються.

"Сплата податку на прибуток вже показала нам проблеми, по ПДВ – проблеми", - сказав Пинзеник.

Крім того, він підкреслив, що ситуація по бюджету 2009 року також буде "не простою", хоча на сьогоднішній день не можна говорити про великі ризики щодо інфляції.

Нагадаємо, у четвер, 20 листопада, Тимошенко заявила, що бюджет буде перевиконано.

"Незважаючи на світову кризу, цього року державний бюджет буде перевиконано, що дозволить провести всі витрати, які заплановано", - сказала Тимошенко.


ВідеоТимошенко: криза триватиме 2 роки

ВідеоБільшість галузей в економіці України потерпають від кризи

ВідеоТимошенко про кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: