Тимошенко: кризу в банківській системі подолано

За словами прем'єра, в Україні спостерігалася тенденція з повернення коштів на депозити і припиняється їх виведення.

Відплив коштів населення з банківської системи припинився. Про це на засіданні уряду 20 травня повідомила прем'єр Юлія Тимошенко.

За словами прем'єра, у квітні в Україні спостерігалася тенденція з повернення коштів на депозити – населення повернуло понад 1 млрд грн. Це говорить про подолання кризи в банківській системі, з якої починалася глобальна економічна криза, відзначила прем'єр.

"Це не означає, що криза закінчується, але є певні ознаки її пом'якшення", - сказала Тимошенко.

Як позитивну тенденцію прем'єр також назвала зміцнення курсу гривні, пов'язане з отриманням Україною другого траншу кредиту МВФ.

"Зараз ні великим підприємствам, ні населенню немає сенсу тримати долари, тому що вони дешевшають, а гривня дорожчає", - підкреслила прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 18 травня Національний банк скасував мораторій на дострокове повернення депозитів.

8 з 15 найбільших українських банків одразу ж оголосили про намір виконувати постанову і повертати людям депозити за першою ж вимогою. У той же час інші 7 банків поки не поспішають приймати таке рішення, посилаючись на те, що поки що не бачили офіційної постанови НБУ.

За даними Асоціації українських банків, у першому кварталі відплив депозитів з банківської системи склав 47 млрд грн – 12% від загального обсягу депозитів в українських банках. У четвертому кварталі 2008 року, за даними АУБ, відплив депозитів склав 71 млрд грн.

У свою чергу Нацбанк також констатував уповільнення в квітні темпів відпливу коштів з банківської системи. Якщо в лютому населення купило валюти більше на 1,424 млрд дол., ніж продало, то в березні - на 570 млн дол. У березні цей показник зменшився до 570 млн дол. У першій половині квітня перевищення об'ємів валюти покупки населенням над об'ємами продажу склало 83 млн дол. У першій половині квітня фіз- і юрособами, включаючи нерезидентів України, було виведено з банків 4 млрд грн.

Читайте також:

8 найбільших банків України почали дострокове повернення депозитів

До України вперше з початку кризи прийшли іноземні інвестори

Ющенко пообіцяв, що гривня буде зростати кожного дня

Україна зайняла передостаннє місце у рейтингу конкурентоздатності

ВідеоТимошенко про кризу в країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: