Тимошенко: між Україною й Росією не існує газових суперечок

Глава уряду наголосила, що ніяких проблем в забезпеченні газом України і Європи не існує, і існувати не буде.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко стверджує, що між Україною й Росією не існує розбіжностей щодо газових контрактів.

"Я хочу підкреслити, що ніяких суперечок між Україною й Росією в контрактах по природному газу, по транспортуванню, тарифам не існує. Усі ці розбіжності в головах великих українських політиків, тому що там хаос, повний розбрід і бажання брати хабарі", - заявила вона на брифінгу у понеділок.

"А в наших стосунках порядок. І не треба нічого підписувати ні на початку року, ні в кінці. Тому що контракт автоматично діє 10 років, і ціна встановлюється кожен квартал, хоча ви цього навіть не відчуваєте", - зауважила прем'єр.

"Вся істерія в українському політикумі – це просто сум за хабарами й посередниками", - додала вона.

"І ніяких проблем в забезпеченні України і Європи не існує, і існувати не буде", - запевнила Тимошенко.

На питання, чи не ускладнить розрахунки за газ те, що "Газпром" відмовиться платити за транзит наперед, Тимошенко заявила: "Всі розрахунки, які ми ведемо, ми ведемо в межах контракту. Так само як ми пройшли спокійно цей рік, так само спокійно ми пройдемо і наступний. Немає жодних підстав сумніватися, що ми в системі забезпечення природним газом стали на тверді ноги".

"Якщо виникне необхідність скоротити споживання за контрактом, є попередня домовленість з прем'єр-міністром Росії про те, що це буде враховано на взаємній основі без нарахування штрафних санкцій. Але це гіпотетично. Україна зараз нічого не робить такого, що вийшло б за рамки контракту", - заявила Тимошенко.

Вона звернула увагу на "добрі слова" президента РФ Дмитра Мєдвєдєва, що Україна "платить вчасно, платить без затримок і партнерство іде гармонійно і прогнозовано".

Як відомо, президент Мєдвєдєв доручив главі "Газпрому" Олексію Міллеру не погоджуватися на зміни умов оплати транзиту російського газу через Україну.

Читайте також:

Україна запаслася газом на всю зиму

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" не погоджуватися на зміни контракту з Україною

Росія не збирається переписувати газові контракти з Україною

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

ВідеоТимошенко про газові суперечки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: