Тимошенко не задоволена адміністраторами в "Надра банку" і "Укрпромбанку"

Ці банки все одно потрібно ліквідувати.

Кабінет міністрів України пропонує Національному банку призначити нових тимчасових адміністраторів у "Надра Банку" та "Укрпромбанку". Про це йдеться в прийнятому 26 серпня на засіданні Кабміну відкритому листі-зверненні до НБУ, заявила прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко на прес-конференції.

"Ми звертаємся з проханням розглянути призначення нових адміністраторів в "Укрпромбанк" та "Надра Банк", - сказала Тимошенко додавши, що уряд вже направив на затвердження НБУ свої кандидатури на ці посади.

Крім того, в листі міститься пропозиція про переклад активів та пасивів проблемних банків у державні Ощадбанк та "Укрексімбанк". "Вони зможуть налагодити роботу з клієнтами, які будуть задоволені, а ці банки потрібно ліквідовувати", - сказала прем'єр. Вона відзначила, що нинішні тимчасові адміністратори в "Надра Банку" та "Укрпромбанку" досі не забезпечили виконання завдань щодо зовнішньої кредиторської заборгованості. "Без цього ми як уряд не можемо зайти в ці банки. Ми не можемо купувати кота в мішку, не знаючи, що там робиться", - відзначила прем'єр.

У свою чергу в.о. міністра фінансів Ігор Уманський повідомив журналістам, що Кабмін пропонує НБУ призначити своїх представників до тимчасових адміністрацій у якості заступників голів тимчасової адміністрації.

Раніше 26 серпня НБУ заявив про те, що у минулому неодноразово подавав свої пропозиції щодо участі держави в капіталізації цих банків, останні з яких були направлені Міністерству фінансів 29 і 30 липня 2009 р.

У свою чергу Уманський повідомив про відсутність прогресу в питаннях рекапіталізації "Надра Банку" та "Укрпромбанку". "Прогресу щодо цих вимог і тих передумов із капіталізації двох банків, на жаль, немає, немає з однієї простої причини - ніяк не вирішується питання зовнішньої заборгованості, в першу чергу зовнішньої заборгованості. Є ще внутрішня заборгованість перед Нацбанком, яка приблизно дорівнює зокрема зовнішній заборгованості. Прогресу щодо цих питань - ніякого. На наші пропозиції Нацбанк не реагує", - сказав в.о. міністра фінансів.

Нагадаємо, НБУ запровадив тимчасову адміністрацію в "Укрпромбанк" 20 січня 2009 р. На даний момент тимчасовим адміністратором банку є співробітник НБУ Костянтин Раєвський. Тимчасова адміністрація у "Надра Банк" запроваджена 10 лютого 2009 р. Тимчасовим адміністратором регулятор призначив незалежного експерта Валентину Жуковську.

Читайте також:

Банку "Надра" і "Укрпромбанку" загрожує ліквідація

Невідома компанія забирає банк "Надра" за борги

Банк "Надра" намагався вивести гроші вкладників за кордон

 

ВідеоТимошенко не задоволена адміністраторами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: