Тимошенко: після виборів долар впаде до 6,5 грн

Прем'єр переконує, що гривню обвалив Нацбанк, і обіцяє налагодити ситуацію після виборів, коли вона звільнить керівництво НБУ.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко впевнена, що "80-відсотковий обвал курсу гривні, який стався протягом останніх місяців, є наслідком корупційних тіньових операцій, вчинених під контролем Національного банку України". На переконання глави уряду, курс гривні посилиться після виборів.

"Після президентських виборів буде змінено керівництво Нацбанку, і курс гривні повернеться до рівня 6,5 відносно долара США", - заявила прем'єр у ефірі одеської телекомпанії РІАК.

Тимошенко також відзначила що не можна миритися з нинішніми підходами фахівців Нацбанку, оскільки йдеться про "масштабний непрофесіоналізм фахівців НБУ, спричинений корупційними проявами в діяльності його керівництва. Багато хто цинічно заробляють на кризі і горі людей, причому заробляють аморально".

Нинішнє падіння гривні глава уряду назвала безпрецедентним, відзначивши, що "максимальне зниження курсу національних валют внаслідок світової економічної кризи досягло в деяких країнах 25 відсотків, якщо не брати до уваги Ісландію".

"Однак обвал курсу гривни спричинений штучно, бо усі розрахунки свідчать про те, що в теперішніх економічних і фінансових умовах курс гривні має бути приблизно 6-6,5 гривні відносно долара США. Це підтверджують не лише авторитетні експерти, а й заступники голови Нацбанку України", - сказала Тимошенко.

"Що стосується результатів рефінансування приватних банків, то валютний ресурс був спрямований передусім на валютний ринок і обвалив курс гривні, а не надійшов у реальний сектор економіки, бо, власне, й не ставилась така мета керівництвом Національного банку", - додала прем'єр.

Нагадаємо, про падіння долара до рівня 5 гривень говорив заступник міністра фінансів, екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко. Раніше він же звинуватив керівництво нацбанку в зловживаннях і махінаціях, що призвели до падіння гривні.

В той же час, багато експертів вважають, що падіння гривні продовжиться, принаймні цього року, а курс долара може сягнути 10 гривень.

Читайте також:

Гривня стала лідером падіння серед європейських валют

Офіційний курс долара досяг свого історичного максимуму

НБУ заборонить банкам "гратися" з курсом долара

Експерт: цього року гривня продовжить падіння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: