Тимошенко пояснила свою резонансну заяву щодо ліквідації "Нафтогазу"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У разі юридичної ліквідації компанії Україна не отримає від Росії борг.

Лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко, яка має президентські амбіції й активно готується до виборів-2019, минулого тижня пообіцяла ліквідувати НАК "Нафтогаз України". Експерти ж в один голос заявили, що це призведе до того, що Україна не отримає від Росії борг у розмірі понад 2,6 млрд доларів. Сьогодні Тимошенко пояснила, що мала на увазі.

"Після того, як народ України переобере Порошенка з посади президента (проголосує проти. – ред.), газотранспортна система, так само як "Криворіжсталь", як шельф Чорного моря, буде повернута Україні. І я це стверджую як зобов’язання. Через півроку перше, що ми зробимо, - ми ліквідуємо НАК "Нафтогаз" як посередника, який не потрібен", - заявила в п'ятницю лідерка "Батьківщини".

ВідеоЮлія Тимошенко пообіцяла ліквідувати НАК "Нафтогаз України"

Лідер "Батьківщини" пообіцяла ліквідувати "Нафтогаз України" менше, ніж за півроку після виборів президента. Сьогоднішню прес-конференцію лідерка БЮТ присвятила газовим питанням. Спочатку застерігала наближених до президента бізнесменів від планів приватизації частини газотранспортної системи в Україні. Також Тимошенко пообіцяла зменшити і ціну на газ для населення. 

Юлія Тимошенко пообіцяла ліквідувати НАК "Нафтогаз України"

Тепер же Тимошенко каже, що "Нафтогаз" як юридична структура буде ліквідований лише після виплати Росією як країною-агресором усіх боргів за рішенням Стокгольмського арбітражу.

"Тільки-но я сказала, що "Нафтогаз" мусить бути ліквідований як посередник на ринку природного газу, одразу в Адміністрації президента були написані темники нібито я виконую російську програму: ліквідувати НАК "Нафтогаз" і позбавити можливості отримати гроші, які заборгувала країна-агресор. "Нафтогаз" як юридична особа, а не як посередник на ринку газу, діятиме доти, доки Росія не сплатить останню копійку, яку заборгувала", – уточнила нардеп.

Тимошенко хоче, аби після ліквідації "Нафтогазу" газ напряму споживачам продавало "Укргазвидобування", дочірнє підприємство НАК. Це, на думку політика, дозволить подолати корупцію та знизити тарифи щонайменше вдвічі.

"Ліквідація "Нафтогазу" дозволить "Газпрому" не платити "Нафтогазу" 2,6 млрд доларів з відсотками за вже програною "Газпромом" транзитною справою, а також уникнути ризику програти "Нафтогазу" і в новій арбітражній справі, де наші додаткові вимоги вже перевищують 12 млрд доларів США", - пояснив головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

Ідеться про контрактні відносини між двома компаніями, "Нафтогазом" та "Газпромом", тож ліквідація "Нафтогазу" не дозволить Україні як державі отримати ці гроші з "Газпрому".

"Ліквідація "Нафтогазу" також поставить під загрозу надійність поставок газу українським споживачам і збільшення власного видобутку. Саме для того, щоб надійність поставок газу споживачам і розвиток власної ресурсної бази не залежала від "милості" інших країн, і створюють національні компанії, такі як "Нафтогаз", - пояснив Вітренко.

Для ЮВТ та її прихильників: ліквідація Нафтогазу дозволить Газпрому не платити Нафтогазу 2,6 млрд дол з відсотками по...

Опубліковано Юрієм Витренком П'ятниця, 28 вересня 2018 р.

Залиште свій коментар

Вибір редакції