Тимошенко: Приватизація ОПЗ відбудеться прозоро і у встановлені терміни

Приватизацію ОПЗ окрім уряду підтримує одеська влада, трудовий колектив та керівництво заводу.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко переконана, що приватизація Одеського припортового заводу відбудеться прозоро і у встановлені терміни. Про це вона заявила 22 вересня під час робочої поїздки у Вінницьку область.

"Прозора приватизація відбудеться. Відбудеться у встановлені терміни. І хочу сказати, що цього досить (поданих заявок). Ті, хто реєструвалися, - це все лідери зі світовим ім'ям. Там і норвезькі компанії, там і європейські, там і польські, і лівійські. Вони об'єдналися в достатньо великі консорціуми. Там є українські компанії, які підуть на альтернативній і конкурсній основі", - сказала глава уряду.

Тимошенко також відзначила, що приватизацію ОПЗ окрім уряду підтримує одеська влада, трудовий колектив та керівництво заводу. Вона відзначила, що в розробленій угоді передбачені зобов'язання майбутнього власника модернізувати підприємство, а у разі недотримання умов договору завод повернеться до державної власності без компенсації коштів, вкладених інвестором. "Саме тому, що є в Україні угрупування, які хочуть цей завод взяти за безцінь, такий опір сьогодні діям уряду. Тому що вони, може, думають, що вибори закінчаться так, що вони повернуться до влади. Це вони так думають, але так не буде насправді", - сказала прем'єр.

Нагадаємо, 17 вересня президент України Віктор Ющенко зупинив приватизацію ОПЗ, мотивувавши свої дії інтересами національної безпеки.

Крім того продаж підприємства був призупинений рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва за позовом екс-глави ФДМУ Валентини Семенюк-Самсоненко. У свою чергу прем'єр-міністр заявляла про те, що приватизація ОПЗ пройде за графіком.

Заявки на участь в конкурсі з приватизації Одеського припортового заводу подали три компанії. За даними ЗМІ це дочірня компанія російського "СІБУР-холдинга" "Азот-сервіс", компанія "Нортіма", пов'язана з підприємцем Ігорем Коломойським та структура бізнесмена Костянтина Григоришина "Флора Сервіс".

Україна намагається приватизувати ОПЗ з 1994 року. Останній раз ФГИ оголосив конкурс з продажу заводу 15 липня. Він повинен відбутися не раніше 29 вересня. Стартова ціна державного пакету акцій - 4 млрд грн. В цілому передбачалося виручити за актив близько 1 млрд дол. Потенційний покупець зобов'язаний зберегти існуючі види економічної діяльності ОПЗ, сплатити до держбюджету 35% чистого прибутку за 2009 р., а в 2010-2014 рр. провести модернізацію низки агрегатів в основних цехах заводу.

Одеський припортовий завод - великий виробник азотних добрив - займає монопольне становище на ринку послуг з перевалювання аміаку у країнах СНД. Близько 90% виробленої заводом продукції експортується. Державі належить 99,567% акцій ОПЗ.

Читайте також:

"Азот" передумав заважати приватизації ОПЗ

Суд заборонив продавати Одеський припортовий завод

Тимошенко продасть ОПЗ попри заборону Ющенка

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: