Тимошенко пропонує японцям купити українські теплоенергостанції

Прем'єр хоче, щоб декілька ключових українських ТЕС купили представники японських корпорацій.

Прем`єр Юлія Тимошенко запропонувала японським компаніям взяти участь у приватизації українських теплоелектростанцій.

Про це вона заявила сьогодні під час зустрічі з представниками найбільших японських корпорацій.

"Ми хочемо приватизувати теплові електростанції, приватизувати із залученням японських корпорацій, якщо у вас буде бажання", - сказала Тимошенко.

Разом з цим вона запропонувала також інший варіант співпраці – створення спільних підприємств для реконструкції ТЕС. Тимошенко зазначила, що українські ТЕС, які зараз працюють на вугіллі, потребують модернізації для підвищення ефективності роботи і скорочення шкідливих викидів в атмосферу.

Як повідомлялося, в грудні 2008 року Кабінет міністрів знову вніс блокуючі держпакети акцій шести проблемних обленерго і чотирьох теплових генеруючих компаній до списку підприємств, які підлягають продажу в 2009 році.

До списку, як і раніше, внесено пакети: 26,98% акцій ВАТ ”Львівобленерго”, 25,01% -”Одесаобленерго”, 25,02% - ”Прикарпаттяобленерго” і по 25%+1 акція ”Чернігівобленерго”, ”Полтаваобленерго” і ”Сумиобленерго”; а також 60% пакети 4 генеруючих компаній: ВАТ "Центренерго", ВАТ "Донбасенерго", ВАТ "Західенерго", ВАТ "Дніпроенерго".

У 2008 році пакети акцій цих компаній вже включалися до переліку об`єктів для першочергової приватизації в 2008 році, проте їх продаж було заблоковано указами президента.

Нагадаємо, сьогодні на зустрічі з представниками японських корпорацій Юлія Тимошенко заявила, що японці готові інвестувати в Україну 16 млрд. доларів.

За її словами, на таку суму вже підготовлені близько 400 інвестиційних проектів.


Читайте також:

Тимошенко: Японія готова вкласти в Україну 16 мільярдів

Fitch знизив рейтинг України 

МВФ вимагає від України жорсткого кризового менеджменту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: