Тимошенко: тарифи на ЖКП можна було не підвищувати ще 2 роки

Тимошенко заявила, що якби облгазам не пробачили борг, то людям два роки можна було б не підвищувати ціну на газ

Об'єми і вартість видобутку природного газу в Україні дозволяють не підвищувати рівень житлово-комунальних тарифів ще, як мінімум, два роки. Про це заявила лідер Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Підвищення ціни на газ українського видобутку на 50% в цілому по року для бюджету і для НАК "Нафтогаз України" становить 4,5 мільярда гривень. У той же час заборгованість облгазів, які збирають гроші зі споживачів, і які належать сьогодні близькій людині Януковича – панові Фірташу, перед Державним бюджетом становить понад 10 мільярдів гривень. Їм цей борг пробачили, а для людей 4,5 мільярда гривень наклали", – сказала Тимошенко.

За її словами, якби облгазам не пробачили борг, то людям два роки можна було б не підвищувати ціну на газ.

Тимошенко також спростувала звинувачення на її адресу в тому, що чинний уряд, підвищуючи тарифи, виконує зобов'язання попереднього уряду.

"Меморандум, який підписував наш уряд виконаний, і саме тому ми отримали транш. Азаров підписував свій документ, який нічого спільного не має з тим Меморандумом, який підписував наш уряд", – заявила лідер партії.

Нагадаємо, 7 вересня Верховна рада відмовилася накласти мораторій на підвищення цін на продукти харчування, товари першої необхідності, вартості проїзду в громадському транспорті, ціни газу та на зростання комунальних тарифів в Україні.

Депутати відхилили одразу чотири законопроекти, що передбачали запровадження такої заборони. Зокрема, за законопроект комуністів, що передбачав мораторій на підвищення тарифів і цін на товари першої необхідності, вартості проїзду в транспорті, а також тарифів ЖКГ, проголосували тільки 200 депутатів - 125 від БЮТ, 48 від НУ-НС і 27 від Компартії.

ВР також відхилила законопроекти бютівця Олега Ляшка (176 голосів - 125 від БЮТ і 51 від НУ-НС) і представника НУ-НС Романа Зварича (174 голоси - 124 від БЮТ і 50 від НУ-НС), що передбачали мораторій на підвищення цін на газ і тарифів ЖКГ, а також законопроект Юрія Кармазіна (за проголосували 174 депутати), що стосувався субсидій, призначених у разі підвищення комунальних тарифів.

У законопроекті, запропонованому комуністами, передбачалося накласти мораторій на подорожчання основних товарів і послуг до початку 2012 року. "На період фінансової кризи, але не раніше ніж до 1 січня 2012 року, до погашення заборгованості із виплат заробітної плати, стипендій та грошового забезпечення студентів, курсантів та учнів, запровадити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, продукти харчування, товари першої необхідності, послуги громадського транспорту (крім таксі)", - йшлося у відхиленому документі.

Крім того, він передбачав, що ціни і тарифи в Україні мають бути не вищими за ті, що були встановлені станом на 1 травня поточного року.

У свою чергу, законопроекти Ляшка та Зварича передбачали накладення мораторію на підвищення цін на газ і житлово-комунальних тарифів до кінця наступного року і збереження тарифів на рівні 31 липня 2010 року.

Нагадаємо, тарифи на газ в Україні було підвищено на 50% з 1 серпня поточного року. У зв'язку з цим вже восени очікується підвищення ЖКГ-тарифів, зокрема тепло та гаряча вода, швидше за все, подорожчають на 30-40%.

Читайте також:

Депутати підтримали підвищення цін і тарифів ЖКГ

Тепло для українців подорожчає на 30%

Тимошенко: громадяни Євросоюзу також платитимуть за газ Фірташу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: