Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Прем'єр спростувала інформацію про газові поступки Рф та оголосила про перше серйозне подорожчання транзиту газу українською територією.

Прем`єр-міністр Юлія Тимошенко спростувала інформацію про газові поступки України, зокрема про зниження транзитної ставки на російський природний газ у 2010 році.

"З 1 січня істотно підвищується вартість транзиту російського газу через територію України до Європи. По суті справи, це за всі 18 років буде перше достатньо істотне підвищення – на 65-70% залежно від того, якою буде ціна на нафту", - заявила Тимошенко на засіданні уряду.

Вона також наголосила, що Україна та Росія чітко виконують умови контракту про постачання і транзит російського блакитного палива. "Обидві сторони – і Україна, і Росія – переконані, що на Різдво не буде цих традиційних "штучок", які завжди були разом з кризами в газовій сфері. Все пройде достатньо спокійно, і на основі існуючих контрактів", - пообіцяла Тимошенко.

Нагадаємо, 1 вересня Тимошенко за результатами зустрічі з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним заявила, що відтепер Україна платитиме лише за той обсяг російського газу, який вона реально споживає. Раніше січневі угоди двох країн передбачали, що Україна має платити за замовлені, а не спожиті обсяги блакитного палива.

Після цього з'явилася інформація, що в обмін на таку поступку Тимошенко пообіцяла Путіну низку пільг з українського боку. Зокрема, йшлося про те, що Україна знизить тарифну ставку на транзит газу та запропонує російським компаніям вигідні контракти у сфері атомної енергетики.

Пізніше цю інформацію категорично спростував "Нафтогаз України". В компанії заявили, що вона не піде на жодні поступки Росії, а навпаки, підвищить ставку на транзит.

Читайте також:

Тимошенко владнала з Путіним газові проблеми і запросила його в гості

Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

Підвищення цін на газ для населення визнали незаконним

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

ВідеоТимошенко про транзит російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: