Тимошенко: Україна на фінальному етапі створення відкритого і цивілізованого ринку землі

Тимошенко: Україна на фінальному етапі створення відкритого і цивілізованого ринку землі

Президент підписав законопроєкт про передання земель з державної у комунальну власність.

Відкриття ринку землі та передача прав громадам відкриває великі можливості для розвитку регіонів. Саме від громад тепер залежатиме, як розпоряджатися землею.

Про це на Всеукраїнському форумі "Україна 30. Земля" заявив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

"Завдяки президенту, Верховній Раді, Кабінету Міністрів і громадам ми домоглися того, що земельна реформа вийшла на новий рівень, пішла з великою швидкістю. Ми практично на фіналі того, аби запрацював відкритий, цивілізований ринок землі", - наголосив він.

Тимошенко зазначив, що напередодні президент підписав ключовий законопроєкт (№ 2194) про передання земель з державної у комунальну власність. Цей документ, за його словами, є "земельною конституцією для громад" і надає їм значні повноваження.

"У громади з’являються додаткові кошти. Ми, особливо в рамках "Великого будівництва", завжди зацікавлені в тому, щоб громада також співфінансувала проєкти, які будуються – школи, садочки тощо", - пояснив Тимошенко, який координує інфраструктурну програму Володимира Зеленського "Велике будівництво".

Саме громади будуть вирішувати, як розпоряджатися землею, що на ній буде, зазначив Тимошенко.

Нагадаємо, раніше він анонсував, що цього року за програмою Володимира Зеленського "Велике будівництво" буде відновлено 6 500 км доріг, а також побудовано і відремонтовано 95 шкіл, 70 садочків, 80 стадіонів, 29 басейнів та 177 приймальних відділень по всій країні.

Наступна публікація