Тимошенко заплатила борги "Нафтогазу"

Уряд вирішив допомогти "Нафтогазу" і заплатити його податкові борги за три місяці минулого року.

Кабінет міністрів ухвалив рішення виділити НАК "Нафтогаз України" суму з державного бюджету, яка дорівнює податковим боргам компанії за четвертий квартал 2008 року. Кошти від уряду розглядаються як компенсація різниці в цінах на закупівлю та реалізацію газу.

Про це повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський. Суми податкового боргу "Нафтогазу" він не назвав.

В той же час, Уманський відзначив, що під час підготовки держбюджету на 2009 рік Міністерство фінансів сподівалося, що податкові зобов`язання, зокрема щодо ренти та ПДВ за 4-й квартал, "Нафтогаз" сплатить минулого року. Тому суму боргу не було включено в дохідну частину держбюджету.

"Цей ресурс, який повинен НАК сплатити до держбюджету, у доходах не враховано. Саме за цим ресурсом ми пропонуємо, по суті справи, зробити кліринг. НАК цю суму платить до бюджету, а з бюджету цей самий ресурс повертається "Нафтогазу" як компенсація цін", - пояснив Уманський.

Нагадаємо, постанова про збалансування бюджету "Нафтогазу" була серед антикризових документів, які Кабмін ухвалив 14 квітня з метою поліпшення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

В рамках покращення фінансового стану компанії уряд зокрема запровадив двовідсоткову надбавку до тарифів на природний газ для промислових підприємств і збільшив ціни на газ для тих, хто споживає його у великих обсягах.

Читайте також:

СБУ програла ще один суд "Нафтогазу"

Дочка "Газпрому" отримала дозвіл продавати газ в Україні

"Нафтогаз" спростував інформацію про штраф з боку "Газпрому"

Суд визнав законним розмитнення "Нафтогазом" газу Фірташа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: