Тимошенко заявила, що не допустить приватизації "Укрзалізниці"

Юлія Тимошенко не допустить приватизації "Укрзалізниці", а створить державний концерн.

Кабінет міністрів України не допустить приватизації "Укрзалізниці", заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, відкриваючи Всеукраїнський форум залізничників.

Тимошенко відзначила, що останнім часом все частіше виникає питання, в якому вигляді працюватиме "Укрзалізниця". За її словами, вже з'являються сценарії тіньової приватизації підприємства. "Робити єдине підприємство акціонерне товариство, а потім виводити на певні процедури, які дуже схожі на закриту корпоративну приватизацію, непрозору і нелогічну", - відзначила прем'єр-міністр.

Інша концепція, за словами Тимошенко така, що "Укрзалізниця" повинна залишатися сильним державним підприємством.

"Моя позиція абсолютно чітка: ніякої приватизації "Укрзалізниці", - резюмувала голова уряду.

В той же час вона звернула увагу на гостру необхідність реформувати організаційну структуру компанії. "Ми заплануємо зробити так, що в Україні буде не адміністрація "Укрзалізниці", яка по суті не має ніяких повноважень господарського суб'єкта, а щоб ми об'єднали всі необхідні і достатні для функціонування залізниці підприємства, щоб ми об'єднали всю соціальну сферу, ті залізниці, які сьогодні працюють як окремі господарські суб'єкти, - в державний концерн "Укрзалізниця". І цей державний концерн функціонуватиме як єдиний механізм, єдиний господарський суб'єкт. І в той же час не порушить статус окремих юридичних осіб, які входитимуть в державний концерн "Укрзалізниця", - заявила Тимошенко.

Також прем'єр-міністр заявила, що модернізація і реконструкція "Укрзалізници" в найближчі 5 років здійснюватиметься головним чином за рахунок кредитних засобів п'яти держбанків, а також кредитів, привернутих під урядові гарантії.

"Ми повинні подумати над абсолютно новою формою фінансування модернізації і реконструкції "Укрзалізниці". Така нова форма фінансування, яка відрізняється від прямих витрат від доходів за послуги компанії буде введена", - сказала вона.


 

Читайте також:

На Новий рік і Різдво "Укрзалізниця" запустить додаткові поїзди

Залізниця підвищує з 9-го жовтня вартість проїзду

"Укрзалізниця" отримала найбільше падіння обсягів перевезень

 

ВідеоТимошенко не допустить приватизації "Укрзалізниці"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: