Тимошенко "зіб'є" ціни на бензин до 3 гривень? (відео, оновлено)

На фоні різкого зниження світових цін на нафту Кабмін вимагає серйозного перегляду вартості пального в Україні.

Про це заявив сьогодні міністр економіки Богдан Данилишин, виступаючи на нараді з нафтотрейдерами за участю прем'єр-міністра.

Він зазначив, що при тому зниженні світових цін на нафту, яке вже відбулося, нафтопродукти в Україні повинні подешевшати ще на 30%. Разом з тим, в жовтні ціни виробників на дизельне пальне знизилися на 4,8%, на бензин А95 - на 7,4%. Роздрібні ціни за вказаний період зменшилися на 2,3% і 2,1% відповідно.

Юлія Тимошенко
УНІАН
Юлія Тимошенко впевнена, що ціни на пальне в Україні утримуються штучно
У зв'язку з цим, за розрахунками Мінекономіки, ціни на бензин А76 і А80 в Україні можуть знизитися з нинішніх 5,29 грн./л до 5,08-5,24 грн./л, на А95 - з 5,8 грн./л до 5,55-5,64 грн./л, відзначив Данилишин.

Він також підкреслив, що ціни на ДП в Україні найближче відповідають прогнозному значенню, розрахованого Мінекономіки: 6,16-6,36 грн. за літр.

Раніше сьогодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що ціни на нафтопродукти в Україні не відповідають ринковим тенденціям. Вона підкреслила, що в порівнянні з червнем світові ціни на нафту знизилися в жовтні з 147 до 59 дол/бар. Таким чином, ціни на дизельне паливо повинні були знизитися в порівнянні з червневими піковими значеннями з 7 до3,5 грн./л, а по бензину А-95 з 6 до 3 грн./л, вважає прем'єр.

У той же час, фактично ціни на дизель знизилися до 6,1 грн./л і на бензин А-95 до 5,25 грн/л.

"Уряд не може пояснити таку позицію. Тоді давайте говорити, що наш ринок наповнений монопольними структурами і що АМКУ не діє", - підкреслила вона.

"Тому ми сьогодні зібралися тут, що б з'ясувати, чому склалася така ситуація, скласти графік зниження цін, щоб ми знали, що з 1 листопада буде та ціна, яку ми сьогодні тут вирішимо", - зазначила прем'єр.

В свою чергу, перший заступник міністра палива і енергетики Олег Бугаєв заявив сьогодні, що основним питанням, яке перешкоджає зниженню цін на ринку нафтопродуктів, є неадекватність валютного курсу НБУ.

Він підкреслив, що у разі збереження існуючих тенденцій на валютному ринку України в 2009 році, обсяги імпорту нафтопродуктів в Україні перевищуватимуть власне виробництво. При цьому, за прогнозами Міністерства палива і енергетики, імпортуватиметься 54% від потреб внутрішнього ринку в ДП і 53-54% бензину.

"Разом з тим, чиста курсова різниця не покриває всіх складових підвищення цін десь на 25-30%, тому є відсоток, на який можуть бути понижені ціни (на нафтопродукти), і це може стати предметом обговорення", - сказав перший заступник міністра.

Як ще одна проблему, яка впливає на недозавантаженість українських НПЗ, Бугаєв назвав невчасне повернення ПДВ цим підприємствам.

ВідеоТимошенко "зіб'є" ціни на бензин

ВідеоБензин буде дешевшати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: