Тіньова економіка скоротилася

Міністерство економіки оприлюднило інформацію, згідно з якою в Україні скоротилися обсяги тіньового сектору економіки. Щоправда, лише на 2 відсотки.

Анатолій Кінах
УНІАН
Міністерство економіки констатує скорочення обсягу так званої тіньової економіки в Україні.

Про це сказано в повідомленні міністерства.

Зокрема, в 2006 році інтегральний показник рівня тіньової діяльності становив 27% офіційного ВВП, що на 2 процентних пункти менше від рівня тіньової економіки в 2005 році (29%).

Факторами, що мали вплив на скорочення рівня тінізації, Мінекономіки називає зменшення безготівкової складової в складі грошової маси, прискорення темпів росту депозитів фізичних осіб, підвищення якості статистичної інформації щодо обсягу роздрібного товарообігу й скорочення обсягу продажів споживчих товарів на неформальних ринках, удосконалення взаємодії контролюючих органів з метою виявлення схем відмивання доходів, отриманих незаконним шляхом, припинення надходження підроблених марок акцизного збору, проведення ревізій фінансово-господарської діяльності підприємств різних галузей.

За даними Мінекономіки, скорочення рівня тіньової економічної діяльності в 2006 спостерігалося в сільському господарстві (на 4 п. п. до 28%), промисловості (на 2 п. п. до 20%), у тому числі в машинобудуванні (на 6 п. п. до 19%), а підвищення рівня тінізації - у сфері операцій з нерухомістю (на 12 п. п. до 62%), страхуванні (на 10 п. п. до 53%), торгівлі автомобілями (на 13 п. п. до 26%).

Рівень тінізації залишається досить високим у будівництві (40%) та деревообробці (32%). 

Раніше Міністерство фінансів України заявляло про можливе введення на законодавчому рівні з 1 січня 2008 року механізму легалізації тіньового капіталу некримінального походження.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: