Тіньовий ринок видобутку бурштину сягнув 230-300 мільйонів доларів – Мінекології

Торік від законного видобутку бурштину бюджет отримав усього 50 тисяч гривень.

В Україні незаконно видобувають 120-300 тонн бурштину. А законний видобуток підприємствами, що мають відповідні ліцензії, у 2015-му становить усього 4 тонни.

"Щорічно, за різними оцінками, в Україні нелегально видобувають від 120 до 300 тонн бурштину, а обсяг тіньового ринку становить 230-300 млн доларів. При цьому надходження до бюджету є мізерними. Так, у 2015 році рентна плата за видобуток бурштину склала лише 50 тис. грн. Цього року в держбюджеті заплановані надходження на рівні 1,5 млрд грн. Але щоб мати такі показники, треба залучати інвесторів та нещадно боротись з нелегальним видобутком", – зазначила заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць, передає прес-служба відомства.

Після нелегального видобутку тисячі гектарів залишаються просто понівеченими.

"У Житомирській області від нецивілізованого видобутку бурштину виявлені 220 га пошкодженої землі, у Волинській області – 4 га, в Рівненській – 169 га пошкоджених земель. Площа пошкоджених земель становить тисячі гектарів, точних даних наразі не має жодна держструктура", – заявляє заступник міністра.

Тим часом весняне потепління активізувало нелегальних копачів бурштину на Житомирщині.

ВідеоВищий господарський суд України зробив перший крок до легалізації бурштинової галузі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: