Тіньовий ринок видобутку бурштину сягнув 230-300 мільйонів доларів – Мінекології

Торік від законного видобутку бурштину бюджет отримав усього 50 тисяч гривень.

В Україні незаконно видобувають 120-300 тонн бурштину. А законний видобуток підприємствами, що мають відповідні ліцензії, у 2015-му становить усього 4 тонни.

"Щорічно, за різними оцінками, в Україні нелегально видобувають від 120 до 300 тонн бурштину, а обсяг тіньового ринку становить 230-300 млн доларів. При цьому надходження до бюджету є мізерними. Так, у 2015 році рентна плата за видобуток бурштину склала лише 50 тис. грн. Цього року в держбюджеті заплановані надходження на рівні 1,5 млрд грн. Але щоб мати такі показники, треба залучати інвесторів та нещадно боротись з нелегальним видобутком", – зазначила заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць, передає прес-служба відомства.

Після нелегального видобутку тисячі гектарів залишаються просто понівеченими.

"У Житомирській області від нецивілізованого видобутку бурштину виявлені 220 га пошкодженої землі, у Волинській області – 4 га, в Рівненській – 169 га пошкоджених земель. Площа пошкоджених земель становить тисячі гектарів, точних даних наразі не має жодна держструктура", – заявляє заступник міністра.

Тим часом весняне потепління активізувало нелегальних копачів бурштину на Житомирщині.

Вищий господарський суд України зробив перший крок до легалізації бурштинової галузі

12-річна справа про банкрутство державного підприємства "Укрбурштин" закрита остаточно – вирішили у суді. Підприємство лише наприкінці минулого року повернулося під контроль міністерства економрозвитку і торгівлі. До цього часу "Укрбурштином" фактично керували кредитори та офшорні компанії. За цей час підприємство накопичувало борги та потайки видобувало бурштин – заявляє нинішній менеджмент. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: