Титани Уолл-Стріт організували змову проти євро

Керівники найбільших інвестеційних фондів під час закритої вечері домовилися спільно грати на пониження євро.

Найбільші хедж-фонди вирішили скористатися проблемами європейських фінансів та спільно "продавити" євро до рівня 1 євро за долар.

За даними газети Wall Street Journal, 8 лютого у приватному будинку в Манхеттені відбулася закрита вечеря, на якій були присутні керівники таких титанів Уолл-Стріт, як SAC Capital Advisors LP, Soros Fund Management LLC, Greenlight Capital та інших.

Інвестори домовилися влаштувати спільну атаку на європейську валюту, граючи на її пониження в умовах боргової кризи в Греції.

Останнім часом на валютному ринку євро стабільно знижується по відношенню до долара. Якщо в грудні за 1 євро давали 1,51 долара, то зараз співвідношення становить 1,35.

"Вечеря ідей" була організована аналітичною і брокерською компанією Monness, Crespi, Hardt & Co. Керівник SAC Аарон Коен зазначив, що будь-які можливі наслідки грецької кризи провокуватимуть подальше зниження євро.

Керівник Brigade Capital Дональд Морган, у свою чергу, наголосив, що криза в Греції буде, ймовірно, поширюватися і в певний момент зачепить американські муніципальні та казначейські папери.

А президент Greenlight Capital Девід Айнхорн повідомив, що розраховує на зростання золота, зважаючи на вірогідне посилення інфляції. Один з керівників фонду Soros Fund Management, ім'я якого WSJ не називає, припустив, що процентні ставки підвищуватимуться.

Айнхорн і представники фонду Сороса відмовилися коментувати The Wall Street Journal інформацію джерел.

Водночас видання зазначає, що трейдери найбільших банків Goldman Sachs, Barclays і підрозділів Merrill Lynch в Bank of America ведуть схожу з представниками хедж-фондів тактику: минулого тижня від імені інвесторів ці гравці відкрили "ведмедячі" позиції по євро.

У зв'язку з повідомленнями про ставки проти євро згадується одна з найвідоміших історій на валютному ринку - обвал британського фунта стерлінгів в 1992 році, на якому Джордж Сорос заробив мільярд доларів.

Сорос, який зіграв на пониження британської валюти і обвалив Банк Англії, став згодом персоною нон-грата у Великобританії. Фунт стерлінгів тоді довелося вивести з європейського валютного механізму, що спровокувало ще більш різке падіння валюти.

Попри можливі паралелі, мало хто вважає, що євро можна так само обвалити, як колись фунт стерлінгів. Ринок євро дуже об'ємний, його щоденний обіг еквівалентний щонайменше 1,2 трлн доларів. Водночас раніше Джордж Сорос, який очолює хедж-фонд з активами в 27 млрд доларів, публічно попередив ЄС, що фінансова криза в Греції може закінчитися для євро "дуже сумно".

Читайте також:

Мільярдер Джордж Сорос утричі збільшив ставку на золото

У США розпочинається нова іпотечна криза

Експерти: криза змусить країни ЄС відмовитися від євро

Міжнародні інвестори активно виводять кошти з євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: