"ТНК-ВР" зупиняє Лисичанський нафтопереробний завод

Компанія уже поінформувала президента Януковича про критичний економічний стан заводу і можливу зупинку підприємства через збитки.

Рада директорів "ТНК-ВР" ухвалила рішення про зупинку Лисичанського нафтопереробного заводу у січні-березні 2011 року, надавши менеджменту компанії право прийняття остаточного рішення щодо цього питання у залежності від зміни умов ведення бізнесу в країні.

За словами джерела в Адміністрації президента, компанія уже поінформувала президента України Віктора Януковича про критичний економічний стан заводу і можливу зупинку підприємства через збитки.

У листі виконавчого директора ВАТ "ТНК-ВР Менеджмент" Германа Хана на ім'я голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна, відзначено, що на українському нафторинку склалися реальні передумови для повного руйнування нафтопереробної галузі країни.

Серед основних причин негативної ситуації топ-менеджер відзначає нестримне зростання імпорту нафтопродуктів, який має внаслідок преференційного ціноутворення на сировину значну (понад 100 доларів на тонні) цінову перевагу перед продукцією українських заводів.

Серед інших факторів Хан згадує активне використання окремими суб'єктами господарювання схем оптимізації оподаткування і зростання обсягу контрабандних поставок в Україну.

"При збереженні існуючих тенденцій на ринку в 2011 році загальні збитки компаній "ТНК-ВР" в Україні оцінюються в 150 млн. доларів. Багатомільйонна програма модернізації (Лисичанського НПЗ) на 2011 рік на сьогодні заморожена", - зазначено в листі.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор компанії "ТНК-ВР" Фелікс Луньов зазначив, що без власних нафтопереробних заводів, які незабаром можуть зникнути, Україна втратить енергетичну незалежність.

"В Україні - шість НПЗ, чотири з яких нині по суті стоять. Заводи працюють на третину своїх можливостей. Загалом українські НПЗ - старі і не модернізовані. Останній з побудованих - Лисичанський, який належить "ТНК-BP", йому 35 років. Ми вклали в його модернізацію 500 млн. доларів за 10 років тільки для того, щоб вийти на виробництво бензину Євро-4. А вийти на Євро-5 - це ще 200-300 млн. доларів", - підкреслив Луньов.

Читайте також:

Українська нафтопереробка може зникнути

Україна перероблятиме нафту в Казахстані

Нафтогін Одеса-Броди завантажать на 100%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: