Топ-менеджери російських компаній заговорили про дефолт через ініціативу Кремля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада хоче забирати в підприємств надприбутки.

Російська влада знайшла один зі шляхів, як можна залатати дірки в бюджеті – забрати надприбутки в металургійних, гірничодобувних і хімічних компаній. З такою ініціативою виступив помічник президента РФ Андрій Білоусов.

Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) заявив про загрозу дефолту для низки російських компаній в разі реалізації цієї ініціативи, пише РБК. Цю тему вчора обговорювали на позачерговому засіданні комітету з податкової політики РСПП.

"Ініціатива вирізняється вибірковістю, недостатнім опрацюванням і слабкою аргументацією", - зазначили в комітеті й додали, що пропозиції помічника президента РФ порушують основні принципи податкової системи та підприємницької діяльності.

Серед наслідків ініціативи топ-менеджери компаній прогнозують дефолти, скорочення інвестиційних та соціальних програм, загальну кризу кредитоспроможності та платоспроможності. У кінцевому підсумку це негативно вплине на конкурентоспроможність і позиції російських підприємств на світовому ринку, призведе до скорочення податкової бази та зниження темпів зростання ВВП Росії.

"Вилучення фінансових коштів у найбільш ефективних компаній системоутворювальних галузей економіки забирає будь-які стимули до підвищення ефективності та продуктивності підприємств", - наголосили в РСПП.

Підприємці вважають, що ініціатива Білоусова призведе до неможливості виконання травневого указу президента РФ у тій частині, яка стосується проривного розвитку галузей і нарощування експорту несировинних товарів.

На засідання комітету запросили зокрема співробітників "Роснефти", ЛУКОЙЛу, "Інтер РАО", "Ростелекома" і X5 Retail Group.

Нагадаємо, про ініціативу Білоусова стало відомо 9 серпня. Він запропонував Путіну вилучити у російських металургів, виробників добрив та інших компаній понад 513 млрд рублів. У своєму листі він вказав, що ці кошти потрібні бюджету для виконання травневих указів, і доклав перелік з 14 компаній, у яких і пропонує вилучити надприбутки (серед них Evraz, ММК, НЛМК, "Норнікель", АЛРОСА і "Сибур").

У розробці механізму беруть участь також Мінпромторг і Міненерго. Свою позицію також повинні були сформулювати Мінприроди і Мінекономрозвитку. 16 серпня стало відомо, що проти ідеї Білоусова виступили всі чотири профільні відомства. Мінфін ніби готує негативний висновок на ініціативу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції