Торговельна війна США та Китаю. Пекін і Вашингтон домовилися про відновлення перемовин

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Країни узгодили дату чергового раунду переговорів.

Сполучені Штати та Китай відновлять торгові переговори на початку жовтня у Вашингтоні.

Про це 5 вересня повідомляє DW з посиланням на міністерство торгівлі в Пекіні.

Відповідної домовленості досягли віцепрем'єр Держради КНР Лю Хе і уповноважений адміністрації США з торгівлі Роберт Лайтхайзер. У заяві китайського Мінторгу відзначається, що під час телефонної розмови сторони домовилися "співпрацювати і зробити конкретні кроки, щоб забезпечити сприятливі умови для переговорів", а також продовжувати "тісну комунікацію".

Нагадаємо, делегації США та Китаю провели 31 липня, минулий раунд переговорів з метою розв'язання торговельної суперечки між державами. Він завершився раніше запланованого терміну без суттєвого прогресу. Сторони домовилися продовжити переговори у вересні в США, однак плани також провалилися.

У травні 2019 року США підвищили з 10 до 25 відсотків ставки ввізного мита на китайські товари річним обсягом імпорту в 200 мільярдів доларів. Згодом президент США Дональд Трамп розпорядився розпочати процес розширення митних зборів на майже весь імпорт товарів з Китаю до США, яких поки що не стосувалися попередні підвищення ставок ввізного мита. У відповідь Пекін вдався до аналогічних дій та підвищив мита на продукцію зі США на загальну суму річного імпорту 60 мільярдів доларів.

Крім того, міністерство торгівлі США внесло китайську телекомунікаційну компанію Huawei та пов'язані з нею фірми в чорний список за "діяльність, яка суперечить національній безпеці" країни. Після цього КНР оголосила про намір створити власний чорний список компаній та осіб, яким буде заборонено працювати з китайськими фірмами.

Попередній раунд торговельних переговорів між США та Китаєм завершився безрезультатно у травні. Однак під час зустрічі на полях саміту Великої двадцятки в Осаці у червні президент США Дональд Трамп та лідер Китаю Сі Цзіньпін домовилися відновити переговори щодо торгівлі. Також Трамп пообіцяв китайському лідеру розблокувати поставки американських фірм для Huawei.

Відео У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Більше мільярда доларів за добу втратили найбагатші люди планети. Американська фондова біржа пережила найгірше падіння за рік. Все через загострення торговельної війни Дональда Трампа з Китаєм. Замість вигідної угоди, яку американський президент обіцяв усім ще тиждень тому, жорсткі дії та заяви з обох сторін, які ризикують вдарити по цілому світу.  

У США назвали Китай "валютним маніпулятором"

Залиште свій коментар

Вибір редакції