Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Торговельні війни: українська металопродукція потрапила під дію нових тарифних квот ЄС на імпорт

У Мінекономрозвитку наполягають, що на українську продукцію вони не мають розповсюджуватись.

Єврокомісія ухвалила введення попередніх захисних заходів у рамках розслідування щодо металопродукції і від 19 липня на 200 днів вводить тарифні квоти на імпорт 23 видів такої продукції.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Тарифні квоти застосовуватимуться на основі принципу "first come, first served" (перший прийшов - перший отримав), а після того, як буде вичерпана квота, до наступних поставок застосовуватимуть мито в розмірі 25%", - йдеться в повідомленні.

Також Мінекономрозвитку відзначило, що 11 видів української металопродукції потрапили під дію захисних заходів. Водночас ще 17 поки не обмежені ними, адже щодо них ще буде проводитися розслідування.

Мінекономрозвитку разом з українськими виробниками відстоюють позицію, що Україна є країною, яка розвивається, і відповідно до положень угод СОТ імпорт української продукції з часткою менше 3% від загального імпорту товару у ЄС повинен бути виключений з-під дії заходів.

Раніше США ввели 25-відсоткове мито на імпорт сталі та 10-відсоткові ввізні мита для імпортного алюмінію з ЄС, Мексики і Канади. "Це поганий день для світової торгівлі", - прокоментувала це представниця європейської торговельної комісії Сесілія Мальмстрем.

У відповідь країни Євросоюзу підтримали введення мита у розмірі 25% на американські товари. Під мито потраплять такі відомі бренди, як Harley Davidson і Levi's, а також американський бурбон. Окрім цього, до списку товарів входять кукурудза, рис, арахісове масло, апельсиновий сік, тютюн тощо. На мита США також відповіла Канада.

ВідеоДональд Трамп розкритикував "Харлей-Девідсон"

Американський президент Дональд Трамп розкритикував компанію-виробника мотоциклів. Та вирішила перенести частину своїх виробничих потужностей до Європи через митну війну, оголошену американським президентом. Дональд Трамп запровадив мита на імпорт сталі та алюмінію для ЄС та інших країн. Євросоюз у відповідь - підняв мита на американські товари, зокрема, й на відомі мотоцикли. Аби не сплачувати мита і уникнути збитків, компанія "Харлей-Девідсон" частково перенесе бізнес до Європи.

Дональд Трамп розкритикував "Харлей-Девідсон"

Окрім цього, Трамп схвалив мита щодо китайських товарів на суму близько 50 мільярдів доларів. За лічені години після цього уряд Китаю оголосив про запровадження тарифів у відповідь.

Вибір редакції