Торговий обіг між Україною і РФ зріс до 41 мільярда

Голова МЗС Грищенко відзначив "створено сприятливих умов" у двосторонньому торгівельно-економічному співробітництві між Україною і Росією.

Обсяг взаємної торгівлі товарами і послугами між Україною і Росією у 2010 році збільшився у 1,6 разів, або на 15,3 млрд доларів - до 41,5 млрд доларів.

Про це, виступаючи з трибуни Верховної ради із доповіддю, повідомив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

"Між Україною і Росією створено сприятливі умови у двосторонньому торгівельно-економічному співробітництві. Найбільш яскравим підтвердженням цього є зростання торгівельного обороту за 2010 р., обсяг взаємної торгівлі товарами і послугами збільшився на 15,3 млрд доларів, або в 1,6 рази і склав майже 41,5 млрд дол.", - заявив Грищенко.

Він зазначив, що в порівняні з показниками 2008 р. (цей показник складав 39,9 млрд доларів) обсяг взаємної торгівлі за 2010 р. перевищив цей показник на 3,8%. Крім того міністр зазначив, що наразі Україною вживаються заходи щодо розширення географії наших поставок у більш віддалені регіони РФ.

Нагадаємо, 17 вересня 2010 р. президент Віктор Янукович заявив, що до кінця 2010 року українсько-російський торговий обіг досягне докризового рівня. Він відзначив, що бізнес-клімат в питаннях українсько-російської співпраці значно покращався завдяки досягнутим останнім часом домовленостям.

Відзначимо, 7 вересня ц.р. посол України в РФ Володимир Єльченко також заявив, що товарообіг між Росією і Україною може досягти докризового рівня до кінця 2010 р. Дипломат нагадав, що в 2008 р. товарообіг між країнами досяг свого піку і становив 40 млрд дол. Він також додав, що наступного року Росія і Україна можуть вийти на рівень товарообігу в 50 млрд дол.

Обсяги зовнішньої торгівлі між Україною і РФ в 2009 р. скоротилися на 38% - до 22 млрд дол. США.

Читайте також:

Українцям заборонять торгувати на російських ринках

Янукович: Україна та Росія за рік збільшили товарообіг у 3 рази

Азаров похвалився австрійцям ростом ВВП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: