Тотальна більшість українців не довіряє гривні

Найстабільнішою валютою населення вважає євро - 57%, долару віддають перевагу 19%, а гривні довіряють лише 5% українців.

Українці в основному зберігають свої заощадження на депозитах, а також вкладають в купівлю іноземної валюти. Про це свідчать дані опитування, провденого у Києві у квітні.

Найстабільнішою валютою населення вважає євро - 57%, долару віддають перевагу 19%, а гривні довіряють лише 5% опитаних. При цьому зберігають свої заощадження українці в основному в доларах США і гривнях - 47% і 41% відповідно. І тільки 10% - в євро.

Третина опитаних розміщує свої вільні кошти на депозити у банках (33%). При цьому більше половини опитаних при виборі конкретної фінустанови і виду вкладу звертають увагу на рівень процентної ставки.

Депозитні вклади українці роблять в основному в гривнях - 50%, оскільки у національній валюті, традиційно, найвищі відсоткові ставки. Долару довіряють 28% і євро - 14%.

Результати опитання вцілому відбивають тенденції, що спостерігаються на вітчизняному фінансовому ринку. Населення значно більше довіряє іноземній валюті, ніж гривні. Тому не дивно, що українці віддають перевагу купівлі валюти як засобу збереження грошей від інфляції.

Так, за даними НБУ, населення в квітні 2011 року придбало іноземної валюти на 762,2 млн дол. більше, ніж продало, тоді як у березні - на 1,104 млрд дол. Купуючи іноземну валюту, українці захищають свої заощадження від курсових коливань.

Нагадаємо, що експерти вважають, що восени Нацбанк може девальвувати національну валюту, якщо умови експорту не вдасться поліпшити.

У свою чергу в НБУ запевняють, що у 2011 році курс гривні залишиться стабільним по відношенню до долара завдяки гарному платіжному балансу і наявності достатніх резервів Національного банку України.

Читайте також:

Нацбанк пообіцяв українцям стабільну гривню

Експерти: восени гривня обвалиться

Експерти порадили владі послабити гривню

Скільки коштуватиме долар протягом 2011 року: прогноз експертів

Азаров: друга хвиля кризи почалася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: