Transparency стурбована відсутністю публікації рішення суду про конфіскацію грошей Януковича

Вирок досі не оприлюднений.

Громадська організація "Transparency International Україна" стурбована відсутністю публікації рішення суду про конфіскацію 1,5 млрд доларів позбавленого звання президента Віктора Януковича і його оточення.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Активісти наголошують, що подібна ситуація дасть підстави Європейському суду з прав людини зобов'язати Україну повернути ці кошти власникам.

"Відсутність рішення суду в публічному доступі породжує сумніви в його юридичній чистоті. У разі, якщо це рішення прийнято з порушенням норм матеріального або процесуального права, це створить підставу для його оскарження в міжнародних судових інститутах, і можна припустити, що в разі його необґрунтованості буде прийнято рішення, що були порушені права конкретних власників цього майна, і Європейський суд з прав людини може зобов'язати Україну повернути понад мільярд власникам через кілька років в іноземній валюті, незалежно від курсу, з державного бюджету ", - сказав представник громадської організації Андрій Слюсар.

Він також підкрселив, що Краматорський міський суд прийняв рішення про конфіскацію 1,5 млрд доларів три місяці тому, проте до цих пір вирок не оприлюднений.

Нагадаємо, військова прокуратура сил АТО зобов'язала не оприлюднювати рішення Краматорського міського суду щодо конфіскації 1,5 млрд доларів позбавленого звання президента Віктора Януковича і його оточення. Про це повідомив в.о. гендиректора ДП "Інформаційні судові системи" Дмитро Дубінко на запит керівника відділу боротьби з корупцією Центру "Ейдос" Гліба Канєвського, передає УП.

Зазначається, військова прокуратура зобов'язала не оприлюднювати текст рішення суду та угоди про визнання винуватості задля безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Це рішення буде діяти до завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні. 

26 квітня державний "Ощадбанк" розпочав процес спецконфіскації 1,5 млрд доларів США (40 млрд грн), які перебувають на рахунках "сім'ї" Януковича. Фінустанова виконує рішення суду - гроші спрямують до державного бюджету України.

Глава держави Петро Порошенко наголосив, що кошти були повернені у державну казну.

У готівковому еквіваленті вилучені у Віктора Януковича 1,5 мільярди доларів важили би 15 тонн. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко. Він констатував, що перерахування коштів завершене. 

Відео1,42 мільярда доларів Януковича та його оточення повернуть до бюджету України

Залиште свій коментар