Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

В Анкарі підписано міжурядову угоду про постачання до Європи середньоазіатського газу газогоном Nabucco.

Міжурядова угода щодо реалізації проекту Nabucco, який передбачає постачання природного газу з Каспійського басейну в Європу в обхід Росії, підписана в понеділок в Анкарі представниками п'яти з шести країн, що беруть участь в реалізації проекту.

Документ підписали Туреччина, Австрія, Угорщина, Болгарія і Румунія. Німеччина, що також бере участь у реалізації проекту, підпис під угодою не ставила, оскільки не є транзитною країною.

У церемонії підписання угоди взяли участь представники близько 20 країн, а також голови Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Зазначимо, раніше уряди Казахстану, Туркменістану і Узбекистану відмовилися підписувати з Євросоюзом політичну декларацію щодо будівництва газогону Nabucco.

Проект Nabucco оцінюється в 7,9 мільярда доларів і передбачає транспортування природного газу в європейські країни через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Болгарію, Угорщину, Румунію і Австрію. Він стане продовженням вже побудованого газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзурум і розрахований на щорічне транспортування 30 мільярдів кубометрів газу.

На початковій стадії по трубопроводу планується перекачувати близько 15 мільярдів кубометрів газу. На території Туреччини буде прокладено дві третини газопроводу - близько 2 тисяч кілометрів з 3,3 тисяч.

Почати будівництво газопроводу планується в 2010 році, постачання газу по ньому - в 2014-му.

Вважається, що проект Nabucco конкурує з "Південним потоком" російського "Газпрому". "Південний потік" планується пустити по дну Чорного моря і території балканських країн до Центральної і Південної Європи. Трубопровід, який зможе перекачувати до 47 мільярдів кубометрів газу на рік, як очікується, буде запущений з 2015 по 2024 рік.

Читайте також:

Росія купуватиме азербайджанський газ за рекордно високою ціною

"Газпром" оприлюднив план експансії до Європи

"Газпрому" погіршили кредитний рейтинг

В українських підземних сховищах - 20 млрд кубометрів газу

ВідеоТранспортувати газ в обхід Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: