Транзит газу через Україну впав на 41%

За підсумками першого кварталу 2009 року загальний транзит палива через Україну в країни Європи і СНД значно впав.

Транзит газу до країн Європи і СНД через територію України у першому півріччі 2009 року скоротився на 41,5 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше. Про це йдеться у звіті Держкомстату України. Абсолютні дані транзиту газу через Україну Держкомстат не наводить.

Згідно з газовими угодами, підписаними у січні 2009 року, обсяг транзиту російського газу через територію України у поточному році повинен скласти 120 мільярдів кубометрів. У першому кварталі 2009 року обсяг транзиту повинен був скласти 29,5 мільярда кубометрів, а в другому кварталі - 30,3 мільярда кубометрів. У третьому кварталі 2009 року Україна повинна прокачати через свою територію 27,1 мільярда кубометрів, а в четвертому - 33,1 мільярда кубометрів.

За підсумками першого кварталу 2009 року загальний транзит палива через Україну в країни Європи і СНД склав 17,6 мільярда кубометрів, що на 50,7 відсотка менше, ніж за аналогічний період 2008 року. У перші три місяці 2008 року через територію України було прокачано 35,7 мільярда кубометрів газу.

Зниження обсягів транзиту газу обумовлене як "газовою війною" між Росією і Україною в січні 2009 року, коли Європа не отримувала газ впродовж двох тижнів, так і загальним економічним спадом, через який більшість країн Європи скоротили споживання палива.

Читайте також:

Восени російський газ для України подешевшає на 70 доларів

"Нафтогаз": навіть 18 млрд не зможуть врятувати компанію

ЗМІ: близька до Путіна компанія дасть "Нафтогазу" 4 млрд доларів

Європа хоче бачити прозоре фінансування "Нафтогазу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: