Транзит газу поки що не дорожчає

Міністр економіки Анатолій Кінах заявив, що Україна не ставила перед Росією питання про підвищення ціни транзиту газу своєю територією.

Анатолій Кінах
УНІАН
Міністр економіки України Анатолій Кінах.
Україна не направляла Росії офіційних пропозицій щодо підвищення тарифів на транзит газу українською територією. 

Про це сьогодні в Харкові журналістам повідомив міністр економіки України Анатолій Кінах.

За його словами, "офіційної пропозиції українська сторона не формулювала". "Такі складні переговори, як питання, пов`язані з енергетичною безпекою, бажано вести без зайвої політизації, і не перетворювати на елемент поточної політичної ситуації", - зазначив він.
 
Міністр підкреслив, що зараз Україна і Росія знаходяться на дуже складному етапі в переговорах у галузі паливно-економічного комплексу. "Ми домовилися зустрітися щодо цього питання в жовтні, але позиція України залишається незмінною – Україна працюватиме над тим, щоб всі рішення були оптимальним балансом інтересів держав-постачальників, держав-транзитерів в Європі і Євросоюзі. При цьому газотранспортна система України не є предметом переговорів або торгівлі. Це наші стратегічні об`єкти", - підкреслив Кінах.
 
"Завдання України в цьому контексті – мінімізувати підвищення цін на природний газ, враховуючи високу енергоємність нашої економіки, яка в двічі-тричі вища, ніж у сусідніх державах", - пояснив він.
 
Кінах також повідомив, що в прогнозні показники соціально-економічного розвитку України на 2008 рік закладається ціна на природний газ "у розмірі поточної інфляції, тобто на рівні 10%". При цьому міністр уточнив, що в разі погіршення ситуації уряд вимушений переглядати прогнозні показники на 2008 рік. 

"Україна повинна дуже істотно підсилити інвестиційну і інноваційну політику, тому що зростання цін на енергоносії – це необоротний процес. Ми споживаємо 75-80% імпортного газу, і в цьому контексті ми дуже залежні від кон`юнктури зовнішнього ринку", - сказав Кінах.
 
Він також підкреслив, що уряд не розглядає питання підвищення тарифів на транзит газу у відриві від питань енергетичної безпеки і підтвердження іміджу країни як надійного транзитера енергоносіїв до Європи. 

"Це потрібно розглядати в комплексі і слід розуміти, що у жодному випадку не можна допустити шокової терапії для української економіки з одномоментним зростанням ціни на газ", - вважає Кінах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: