Транзит газу зменшився

Україна може поставити питання про перегляд тарифів на транзит російського газу. Обсяг транспортованого газу останнім часом зменшився.

Газопровід
Українські посадовці заявляють про потребу переглянути ціни на транзит російського газу.
Україна може поставити питання про перегляд тарифів на транзит російського газу, що транспортується до Європи, заявив заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Юрій Продан журналістам у понеділок.

"Я гадаю, що можна й потрібно ставити питання про перегляд ціни на транзит (газу) на сьогоднішній день, тому що якщо прозвучала на сьогодні заява, що ціна (на газ для України) збільшується на 10%, то, все-таки, питання зміни транзиту теж потрібно ставити", - сказав Продан, відповідаючи на питання, наскільки можливо змінити ціну на транзит газу, закріплену договором на п'ять років.

Він зауважив, що "та схема (поставок газу до України), яка є сьогодні, не задовольняє в першу чергу українську сторону". "Потрібно на сьогодні переглянути ту міжурядову договірну базу, яка є на сьогоднішній день, і виходити з сьогоднішніх реалій", - сказав Продан.

Водночас, він нагадав, що до кінця 2007 року умови поставок газу зафіксовано в міждержавній угоді, і "до кінця 2007 року, природно, рухати цю схему не можна". "Одначе вже сьогодні потрібно починати переговори про її зміну в майбутньому", - зауважив заступник секретаря РНБО.

"Газпром" продаватиме свої активи?
На думку заступника секретаря РНБО, сторони вже не дотримуються домовленостей щодо газу 2006 року.
Коментуючи той факт, що він сам брав участь у підписанні міжурядової угоди про поставки газу до України в січні 2006 року як перший замміністра палива й енергетики, Продан сказав, що підписані тоді домовленості були вигідніші для України в порівнянні зі схемою, що існувала до 2006 року. Водночас, за його словами, сторони відійшли від виконання тих домовленостей, зокрема, сьогодні встановлено повну монополію компанії "Росукренерго" (50% належить "Газпромові") на поставки газу до України.

У січні 2006 року Україна й Росія підписали угоду про поставки газу. Російський "Газпром" продавав газ за 230 доларів за тисячу кубометрів, газовий посередник - швейцарська компанія "Росукренерго", своєю чергою, продавала газ в Україні за 95 доларів за тисячу кубометрів, змішуючи в трубі російський газ з середньоазіатським. 2007 року Україна стала купувати газ по ціні 130 доларів за тисячу кубів через підвищення ціни туркменського газу. Уряд України очікує, що подорожчання російського газу 2008 року не перевищить 10%. Переговори про ціну російського газу для України заплановано провести в жовтні.

Нині тариф на транзит російського газу територією України складає 1,6 долари за тисячу кубометрів газу на 100 кілометрів.

Водночас ДК “Укртрансгаз” НАК "Нафтогаз України", за оперативними даними, в січні-липні скоротила транзит природного газу територією України на 17,3% порівняно з аналогічним періодом 2006 року - до 62,823 млрд. куб. м. Про це УНІАН повідомило джерело в уряді.

У липні ДК “Укртрансгаз”, за оперативними даними, скоротила транзит природного газу територією України на 20,5% порівняно з липнем 2006 року - до 8,116 млрд. куб. м.

Як повідомляв УНІАН, за даними прес-служби ДК “Укртрансгаз” НАК "Нафтогаз України", причиною зниження обсягів транзиту газу через територію України в 2007 році стало скорочення відбору природного газу споживачами європейських країн в результаті аномально теплої погоди.

2006 року ДК «Укртрансгаз» протранспортувала до країн Європи 113,8 млрд. куб. м. природного газу, що на 7,7 млрд. кубометрів менше, ніж 2005 року. Обсяг транзиту природного газу до країн СНД 2006 року склав 14,7 млрд. кубометрів, що на 0,2 млрд. куб. м менше, ніж 2005 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: