Транзит російського газу через Україну подорожчає на 60%

Вартість транзиту російського газу, розрахована за ринковою формулою, збільшилась до 2,7 за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

Ставка транзиту російського газу через територію України в 2010 році в середньому складе 2,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів проти 1,7 долара в поточному році. Про це 30 грудня повідомив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Ставка розраховується по формулі, в середньому протягом року вона буде 2,7 долара", - сказав він. Таким чином, у середньому ставка транзиту виросте на 58,8% в порівнянні з поточним роком.

Купріянов також підтвердив, що ціна газу для України в першому кварталі складе 305,2 доларів за тисячу кубометрів.

Як відомо, раніше "Газпром" заявляв, що ціна імпортного газу для України в першому кварталі 2010 року складатиме від 300 до 310 доларів за тисячу кубометрів.

Згідно з довгостроковим газовим контрактом, підписаному ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз", з 1 січня 2010 року Україна купуватиме газ у Росії за ринковою європейською ціною без знижок. Крім того, вартість транзиту російського блакитного палива також обраховуватиметься за ринковою формулою.

Читайте також:

Російський газ у наступному кварталі подорожчає в півтора рази

"Нафтогаз" побажав "Газпрому" упевненості в завтрашньому дні

"Газпром" заявив про проблеми в Україні з відбором газу

"Нафтогаз" не дає документи Секретаріату Ющенка без дозволу Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: