Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Транзитна війна" має бути вирішена найближчими днями із залученням ЄС

Про це повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський.

Розблокування транзиту українських вантажівок по території Росії має бути вирішене найближчими днями із залученням європейської сторони. Про це повідомив міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський, під час наради в уряді.

"По всіх можливих каналах, спільно з нашими колегами з ЄС і представниками Міністерства транспорту РФ ми працюємо над тим, щоб врегулювати питання транзитних перевезень і розблокувати це питання. Це дуже важливо. Приблизно 50 тисяч українців працюють на автомобільному транспорті на транзитних перевезеннях Україна - Азія. Приблизно 4 млрд грн цей ринок. Щоб дістатися автомобілем до Азії, потрібно переїхати через територію Росії, - сказав міністр. - 50 тисяч людей. Якщо буде заблоковано питання, хтось втратить бізнес, а транзитний потенціал України дедалі зменшуватиметься", - цитує його УНІАН.

Пивоварський зазначив, що зараз основне завдання міністерства – якомога швидше вирішити це питання.

"У найближчі дні розблокувати питання заблокованих автомобілів, провести роз'яснювальну роботу для населення про те, що таке транзит, і розблокувати загалом питання транзитних перевезень з нашими партнерами з ЄС", - наголосив Пивоварський.

Він також нагадав, що з 12 лютого працює оперативний штаб.

"У нас є домовленість з російською стороною про те, що із завтрашнього дня з 9 ранку починає працювати режим "їду додому". Всі українські автомобілі, заблоковані в РФ, їдуть до України. З України їдуть до Росії автомобілі з російською реєстрацією. Автомобілі, заблоковані на території Азії - а це понад 300 автомобілів, які не можуть проїхати через територію Росії через блокування всього транзиту, ці автомобілі також зможуть за цим режимом приїхати назад. Сподіваємося, що за 10 днів ми повністю вирішимо питання розблокування українських автомобілів у Росії і російських в Україні", - сказав він.

При цьому міністр звернувся до українських активістів із закликом розібратися в питаннях транзиту і визнати, що транзит не знає кордонів. 

"Як ви знаєте, минулого тижня українські активісти почали блокування так званого російського транзиту через територію України. Важливо розуміти, що транзит не має кордонів і не має обмежень. Україна як транзитна країна заробляє гроші на тому, що транзитні товари з Європи до Азію і з Азії до Європи йдуть через Україну. І дуже часто люди плутають, думаючи, що вантаж, який їде на "російських" номерах, російського походження. Але це не так, - наголосив Пивоварський. - Більшість товарів, які застрягли на території України, не мали російського походження. Це був транзит. І обмежень тут не може бути жодних. Більше того, Україна підписала безліч угод про те, що транзит не може зупинятися, транзит повинен йти великим потоком", - наголосив Пивоварський.

Крім того, додав міністр, Росія повинна зняти обмеження щодо транзиту для українських автомобілів, щоб повернутися в рамки міжнародних договорів на принципах взаємності.

блокування російських фур (15.02.)

Нагадаємо, 12 лютого активісти на в'їзді в Закарпаття почали зупиняти російські фури. Учасники блокади мають на меті не допустити в'їзду в Україну торговельного транспорту країни-окупанта. Згодом до блокади долучилися жителі кількох областей: Львівської, Волинської, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Івано-Франківської, Сумської, Вінницької та Одеської.

Росія запровадила заборону на транзит українських вантажів у рамках загальної політики захисту російського ринку, прийнятої Кремлем у відповідь на набрання чинності Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Пізніше стало відомо, що Росія може розблокувати транзит вантажоперевезення з України своєю територією.

У Мінекономрозвитку наголосили, що масового блокування українських вантажівок у Росії, які транзитом їдуть територією цієї країни, немає. Є лише обмеження на транзитні перевезення українських товарів "під ембарго" територією РФ до Казахстану.

15 лютого уряд України ухвалив рішення призупинити транзит російських вантажівок територією України у відповідь на блокування транзитних українських фур у РФ. 

16 лютого було запроваджено режим "їду додому": українські вантажівки, які в результаті призупинення транзиту залишились на території РФ або в країнах Азії на кордоні з РФ, безперешкодно повертатимуться до України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції