Третина бензину в Україні є фальсифікатом

Небезпека заправки підробленими паливом існує на небрендованих станціях, які конкурують з великими мережами, у тому числі торгуючи низькоякісним паливом.

Близько 30% всього бензину, що реалізується з автозаправних станцій в Україні, за даними Комітету захисту споживачів, не відповідає сучасним стандартам якості і є фальсифікатом.

"За останній рік кількість фальсифікату на АЗС різко зросла. Головна причина - відсутність ефективного контролю якості палива", - зазначив президент комітету Андрій Пасішник, пише газета "Дело".

За його словами, перш за все небезпека заправки підробленими паливом існує на небрендованих станціях, які конкурують з великими мережами, у тому числі торгуючи низькоякісним паливом.

Також нерідко зловживають мережі, що працюють під відомими логотипами за джоберською угодами.

"Шляхів появи фальсифікату на АЗС кілька. Окремі станції просто розбавляють якісне паливо різними компонентами бензинів чи іншими нафтопродуктами. Решта реалізують власне компоненти бензинів", - пояснює Пасішник.

У системі державних органів стежити за якістю нафтопродуктів уповноважений Держспоживстандарт.

Проте з 2008 року відомство практично не проводило перевірок АЗС.

Головна причина - відсутність фінансування. Так, у 2010 році на перевірки всіх видів товарів в держбюджеті було передбачено 1,8 млн. гривень.

При цьому тільки на контроль якості пального необхідно мінімум 15-20 млн. гривень щорічно.

Також Держспоживстандарт не перший рік має проблеми із закупівлею спеціалізованого обладнання для лабораторій, які дозволяють проводити необхідні аналізи.

"Якщо у 2011 році фінансування також не дозволить нам вирішити ситуацію з лабораторіями, необхідно буде домовлятися з приватними компаніями про можливе використання їх устаткування", - сказав керівник відомства Олександр Матвійчук.

Як повідомлялося, у грудні продовжиться "повзуче" підвищення цін на бензин, і трейдери вже починають лякати різким стрибком з січня - зростанням ціни на 1-1,5 грн

Читайте також:

Бензин подорожчає до 9 гривень

Київські таксі через Податковий кодекс подорожчали на 10 грн

Рада підвищила акцизи на бензин

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: