Третина українців не зможе оплачувати нові комунальні тарифи

Українці в переважній більшості негативно сприйняли зростання тарифів на газ і очікують, що воно дуже негативно вплине на їхні сімейні бюджети.

Підвищення цін на газ негативно позначиться на матеріальному становищі більшості українських сімей, причому очікується, що оплачувати нові комунальні тарифи не зможуть приблизно 30% громадян.

Про це свідчать дані опитування на тему "Підвищення цін на газ для населення", проведеного експертами Інституту Горшеніна.

Опитування продемонструвало високу поінформованість українців про заплановане підвищення цін на газ для населення. На переконання експертів, це свідчить про те, що це питання хвилює більшість громадян.

Так, згідно з опитуванням, більше 70% українців вважають, що підвищення тарифів суттєво позначиться на їхньому сімейному бюджеті. Як наслідок - значна частина респондентів вважають, що зазнаватиме труднощів із оплатою послуг ЖКГ за новими тарифами. Якщо сьогодні повністю або частково тарифи оплачують близько 90%, то після запланованого підвищення тарифи зможуть оплачувати близько 70% населення, а майже третина - не зможе сплачувати за них у повній мірі.

Згідно з дослідженням, переважна більшість українців (85,4%) знають про те, що з 1 серпня 2010 року роздрібна ціна на газ для населення України зросте на 50%. Не знає про це лише кожен десятий респондент (11,7%), а 2,9% - важко відповісти на це запитання.

Більшість українців (77,2%) вважають, що від підвищення цін на газ найбільше постраждають бідні. Вважають, що понад усе постраждає середній клас, 12,6% опитаних, і лише 2,7% висловили думку, що багаті люди теж постраждають від підвищення цін на газ. Важко відповісти на це запитання було 7,5% респондентів.

Переважна більшість українців (85,2%) заявила про те, що підвищення тарифів на газ суттєво позначиться на матеріальному становищі їхніх сімей. Із них 72,1% дали відповідь "точно суттєво", 13,1% - "скоріше суттєво" на це запитання. Кожен восьмий опитаний (12,1%) сподівається, що підвищення тарифів на газ позначиться на його сім'ї несуттєво. З них відповідь "скоріше несуттєво" дали 9,8%, "точно несуттєво" - 2,3% респондентів. Важко відповісти на це запитання 2,7% громадян України.

Більшість українців (75,5%) на сьогоднішній день оплачують послуги ЖКГ повністю. Частково оплачують послуги ЖКГ 14,2% опитаних, а 2,9% - не оплачують їх зовсім. Важко відповісти на це запитання 7,4% громадян України.

У разі збільшення цін на опалення й гарячу воду на 20-25%, прогнозовані Міністерством ЖКГ, повністю оплачувати ці послуги планують 41,2% українців. Частково оплачувати ці послуги мають намір 30,1% респондентів, а 6,9% - не планує їх оплачувати взагалі. Важко відповісти, в якому обсязі оплачуватимуть послуги ЖКГ у разі підвищення цін на них, 21,8% громадян України.

Крім того, дослідження продемонструвало, що значна частина громадян вважає, що субсидії, оголошені урядом, не зможуть захистити малозабезпечені сім'ї від наслідків підвищення тарифів. Більшість громадян України (76,5%) вважають, що субсидії не зможуть захистити малозабезпечених від наслідків підвищення ціни на газ. Із них 59,2% дали відповідь "точно ні" на це запитання, 17,3% - "скоріше ні". Вважають, що пільги й субсидії зможуть захистити малозабезпечених, лише 6,9% українців. Із них 5,1% відповіли на запитання "скоріше так", 1,8% - "точно так". Важко відповісти на це запитання було 16,6% респондентів.

Основну відповідальність за підвищення тарифів, на переконання громадян, несе президент Віктор Янукович. Так вважають 35,8% опитаних. Майже така ж кількість респондентів (33,2%) вважає, що основну відповідальність за це несе Кабінет міністрів. Кожен п'ятий опитаний (19,2%) покладає відповідальність за підвищення тарифів на газ для населення на Верховну раду, а кожен десятий (9,7%) – на МВФ. Вважають відповідальними за подорожчання газу опозицію 8,2%, Росію – 3,1%, облгази або міськгази – 2,3%, бізнесменів – 2,2% громадян України. Відповідь "інше" на це запитання дали 2,8% респондентів, а 14,1% - важко відповісти на нього.

Опитування проводилося з 17 по 18 липня 2010 року. Всього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів віком від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Нагадаємо, ціни на газ для населення України буде підвищено на 50% з 1 серпня.

Прогнозується, що слідом за газом в Україні підвищаться й інші комунальні тарифи. Зокрема, вартість водопостачання й опалення в Україні зростуть, за прогнозом МінЖКГ, приблизно на чверть.

Разом із тим, уряд планує вести штрафи для несумлінних комунальних платників.

Читайте також:

Українців штрафуватимуть за несплату комунальних послуг

Вода і тепло в Україні подорожчають на чверть

Ціни на газ для населення дозволили підвищувати без узгоджень

У Азарова запевнили, що з новими газовими цінами стане легше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: