Три авіакомпанії позбавляють сертифікатів

Державна авіаційна адміністрація заборонила польоти трьом авіакомпаніям, у тому числі "Українсько-Середземноморським авіалініям".

Ан-140 (Фото: www.obriy.pib.com.ua)
"Українсько-Середземноморські авіалінії", якщо не виграють розпочатий ними судовий процес, не зможуть перевозити пасажирів, - принаймні до усунення порушень. (Фото: www.obriy.pib.com.ua)

Державна авіаційна адміністрація (Державіаадміністрація) України заборонила польоти шляхом припинення дії сертифікату екплуатантів трьом авіакомпаніям: "Українсько-Середземноморські авіалінії", ТОВ авіакомпанія "Балтика" і ТОВ "Аероміст "Харків".

Як передає УНІАН, про це сьогодні на прес-конференції повідомив керівник Державіаадміністрації Анатолій Колесник. 

Він зауважив, що найрезонанснішою в цьому списку є справа з третім за обсягами пасажирських перевезень перевізником – авіакомпанією "Українсько-Середземноморські авіалінії".

За даними Анатолія Колесника, за авіакомпанією помічено недоліки, тому з 18 по 23 липня було проведено позапланову інспекцію цієї авіакомпанії, в ході якої виявлено ряд грубих порушень безпеки польотів і ухвалено рішення припинити сертифікат цієї компанії з 27 липня.

Зокрема, за даними Колесника, сертифікаційна комісія встановила системний підхід при маскуванні фактів порушень безпеки польотів. Як приклад він навів численні випадки перевищення норм робочого часу. Зокрема, робочий час пілотів і бортпровідників часто становив 14-24 години за робочу зміну при нормі 12 годин. Крім того, безперервна робота пілотів цієї авіакомпанії без вихідних триває 7-9 робочих днів з перервою на відпочинок менше 8 годин.

Таким чином, зауважив Анатолій Колесник, фізична втома членів екіпажу неодноразово призводила до серйозних інцидентів (катастрофа в Трабзоні із загибеллю 62 іспанських миротворців).

Крім того, керівник Державіаадміністрації повідомив, що технічний стан літаків цієї авіакомпанії не відповідає міжнародним і національним стандартам безпеки. Зокрема, вони часто ламаються.

Як нагадав голова Державіаадміністрації, Італія й Німеччина вже заборонили "Українсько-Середземноморським авіалініям" виконувати польоти до цих країн.

Крім того, інспекція SAFA повідомила Єврокомісію про можливість внесення цієї компанії до "чорного списку".

Водночас Анатолій Колесник повідомив, що вчора, 25 липня, в ході обнародування рішення комісії щодо припинення дії сертифікату керівник авіакомпанії "Українсько-Середземноморські авіалінії" надав ухвалу Господарського суду м. Києва, що забороняє Державіаадміністрації припиняти дію сертифікату експлуатанта, припиняти дію ліцензії з перевезення пасажирів і якимось чином обмежувати її рейси.
Таким чином, зауважив Колесник, ухвала суду заважає Державіаадміністрації виконувати свою роль, контролювати авіакомпанії, в зв`язку з чим адміністрація готує оскарження до цього ж суду. Крім того, повідомив він, Державіаадміністрація звернеться до Вищої ради юстиції. "Ми пишемо у Вищу раду юстиції, вважаємо, що суддя перевищив свої повноваження", - сказав Колесник.

За його словами, щодо двох інших авіакомпаній питань немає, дію їх сертифікатів припинено. Зокрема, за його даними, "Аероміст "Харків" протягом трьох місяців не здійснює польотів, а авіакомпанія "Балтика", що займається перевезеннями вантажів у Перу, не може здійснювати польоти через стан своїх літаків.

Анатолій Колесник додав, що "ухвалено рішення провести додаткові перевірки всіх провідних авіакомпаній, що здійснюють пасажирські перевезення, за тими фактами, які були виявлені при перевірці "Українсько-Середземноморських авіаліній".

"Українсько-Середземноморські авіалінії" - третій перевізник по Україні, володіє 8 літаками; авіакомпанія "Балтика" експлуатувала останнім часом один Ан-26, ще один перебував на ремонті, також авіакомпанія має два вертольоти; "Аероміст "Харків" раніше здійснювала пасажирські перевезення, в її парку було три Ан-140.

ВідеоПрес-конференція голови Державіаадміністрації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: