Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тристоронніх переговорів щодо газу між РФ, ЄС і Україною не буде – російський міністр

Політик упевнений, що "Газпром" і "Нафтогаз" мають домовитися між собою.

Тристоронні переговори Росії, України і Євросоюзу щодо газового питання Москвою наразі не плануються. Про це заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак.

На його думку, це питання мають владнати самі компанії. "Тристоронні переговори не плануються, тому що всі судові розгляди йдуть на основі контрактів і взаємовідносин між комерційними організаціями, тобто між "Газпромом" і "Нафтогазом", - пояснив він. Також Новак підтримав російського газового монополіста в його намірі розірвати контрактні зобов’язання з українцями та висловив упевненість, що "це не призведе до того, що газ не буде поставлятися європейським споживачам". "Навпаки, на сьогоднішній день реалізуються історично найбільші обсяги поставок на європейський ринок в умовах сьогоднішніх температур, і "Газпром" ще раз підтверджує себе як надійний постачальник газу протягом вже 50 років", - наголосив російський міністр.

ВідеоУкраїнську газотранспортну систему взяли під посилену охорону через конфлікт із "Газпромом"

Через конфлікт із "Газпромом" у "Нафтогазі" побоюються диверсій. Росіяни почали процедуру розірвання контрактів з Україною. Завершити її можна лише через суд. Тож знову звертатимуться в Стокгольмський арбітраж. Судова тяганина, вважають в "Нафтогазі", може тривати довше, ніж дія самих договорів, яка спливає за два роки.

Українську газотранспортну систему взяли під посилену охорону через конфлікт із "Газпромом"

Також Новак заявив, що рішення Стокгольмського суду підтверджує "необхідність якнайшвидшої реалізації проектів з розвитку інфраструктури, з розвитку альтернативних газопроводів, в тому числі "Турецький потік", "Північний потік 2". "Зараз будуть реалізовані юридичні процедури по розірванню діючих контрактів, які діють до кінця 2019 року, скільки часу це займе, залежить від процедур. Друге – будуть продовжувати реалізовуватися ті проекти, які є. На мій погляд, їх потрібно прискорювати і, навпаки, знизити ті ризики, які сьогодні є", - підкреслив росіянин.

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився постачати газ Україні від 1 березня та повернув проплачені кошти. Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу, Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучене 28 лютого, аби почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" зазначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати". Згодом "Газпром" заявив, що не лише розриває з Україною всі контракти на постачання газу, а також і на його транзит територією України до Європи. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "просто зараз".

справа Нафтогазу і Газпрому_1
Нафтогаз України

справа Нафтогазу і Газпрому_2
Нафтогаз України

Залиште свій коментар

Вибір редакції