"Триває природна переорієнтація ринку": Шмигаль не вважає продовольче ембарго Москви торговельною війною

Дата публікації
Перегляди
188
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Триває природна переорієнтація ринку": Шмигаль не вважає продовольче ембарго Москви торговельною війною

Фото: УНІАН

Триває поступове зниження товарообігу між Росією та Україною.

За останні шість років обсяг торгівлі з Росії зменшився практично в шість разів, але про "торговельні війни" не йдеться, триває природна переорієнтація ринку України на ринок Європи та інших країн.

Про це у вівторок, 13 липня, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на спільній пресконференції з віце-президентом Європейської Комісії Марошем Шефчовичем у Києві, пише Ітерфакс-Україна.

"Фактично за останні шість років обсяг торгівлі з Росії зменшився практично в шість разів, із 37 до 7 млрд щорічний обсяг. Триває поступове зниження товарообігу між Росією та Україною. Водночас товарообіг з Європою зріс до понад 40%, це зростання більше ніж у п'ять разів. Відбувається заміщення ринків, і Україна на сьогодні вчиться виробляти якіснішу продукцію за європейськими стандартами, і це відповідає вектору нашого розвитку", - зазначив він.

Нагадаємо:

  • Від 2014 року Москва щороку продовжує продовольче ембарго щодо товарів зі США, ЄС, Австралії, Норвегії, Канади та інших західних країн, а також України. Цьому передували економічні санкції щодо Росії, які запровадили США і ЄС через анексію Криму в березні 2014 року, а також агресію на українському Донбасі.
  • Україна також заборонила ввезення багатьох видів товарів з Росії.
  • У 2018 році російський уряд наклав заборону на імпорт із України пшениці, фруктів, горіхів, фруктових і овочевих соків, кондитерських виробів із цукру, хліба, тістечок, печива, спиртних напоїв, деяких видів машин і устаткування для сільського господарства й переробної промисловості.
  • На початку липня 2021 року уряд РФ розширив перелік продукції, постачання якої заборонене з України. Зміни внесли до постанови від 29 грудня 2018 року. До переліку заборонених продуктів потрапили морозиво та інші види харчового льоду, мінеральна вода, газовані води з доданням цукру чи інших підсолоджувачів, готові супи, бульйони і заготовки для їхнього приготування.

Путін пролонгував ембарго на постачання харчів із країн, що запровадили санкції проти Москви

Путін пролонгував ембарго на постачання харчів із країн, що запровадили санкції проти Москви

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
188
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація