Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Троянди по 50 і тюльпани по 20: ТСН дослідила квітковий ажіотаж в Україні перед жіночим святом

Насправді виторги квіткарів з року в рік меншають, і вони нарікають на неприбутковість бізнесу.

Щорічне квіткове паломництво тривалістю в добу відбули чоловіки в переддень найвеснянішого свята. Про тренди та ціни у квіткових магазинах ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Києві в найбільшому оптовому квітковому магазині покупці розраховувалися переважно купюрами у 200 та 500 гривень. "Усе чоловіче населення так чи інакше може бути нашим клієнтом. Це корпоративні замовники, котрі вітають своїх партнерів, співробітниць із 8 березня", - пояснила працівниця магазину Олена Старчак. Оптовики кажуть, що цього року квіти у горщиках здали позиції, бо з ними і клопоту більше, і натяк на відповідальність – чоловіки розгублено стоять над холодильником зі зрізаними квітами та обирають переважно між трояндами і тюльпанами. Квіткарі їх навіть називають індикаторами ціноутворення – за тим, як дорожчають троянди, можна оцінити близькість свята. Все починається від Дня Валентина, коли дешевше півсотні гривень за штуку їх не знайти - і так до 8 березня. Тюльпани ж у березні на піку популярності, оптом вони коштують від 19,5 гривень і 25 за штуку, якщо відійти на півсотні метрів від магазину. Продавці запевняють, що торік ціни були такі ж, але люди купують менше.

ВідеоЧоловіки влаштували ажіотаж у квіткових магазинах напередодні 8 березня

У переддень найвеснянішого свята чоловіки здійснюють традиційне паломництво до квіткових магазинів. Скільки коштує жіноча радість в різних регіонах - найпопулярніші і найекономніші тренди вивчали кореспонденти ТСН.

Чоловіки влаштували ажіотаж у квіткових магазинах напередодні 8 березня

Оберемки власноруч вирощених тюльпанів майстри віддають за 350 гривень і пояснюють, чому товар такий дорогий. "Праці дуже багато. Треба купити цибулинку в Голландії, посадити її, зростити, через це так ціна – 25", - каже одна з продавчинь. Ці витрати себе не виправдовують, але дорожче українці взагалі купувати не будуть. Петро з Тернополя на цей день мав надії, а тепер розчарований: "З кожним роком все сходить не ні. Не варто працювати на землі". У місті зафіксовано унікальну ситуацію: покупців настільки мало, що ціни на свято навіть знизили. "Ціни нижчі, ніж були цілу зиму. Тюльпан був 25, зараз 20", - твердять продавці.

У Сумах, якщо поторгуватися, можна знайти тюльпан і за 18, а якщо добре пошукати – то за 20-25 гривень можна купити цілий букет із 3 чи 5 невеличких тюльпанчиків. "Маленьким діткам у школу, в садики беруть", - пояснює продавець. Здаються продавці і в Дніпрі – там ціни опускаються взагалі до 15 гривень. Квіткарі в усіх містах зізнаються, що роблять усе, аби не відлякати покупців-чоловіків. Хоча ті визнають, що за цінами на квітковому ринку не слідкують, а купують навіть без торгу, бо готові на все, аби справити враження. "Взагалі, треба скасовувати 8 березня, причому швидше, бо чоловікам гаплик", - каже один із покупців.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції