Трудові книжки нічого не значать – міністр соцполітики

Коли їх скасують, невідомо.

Трудові книжки в Україні не мають жодного значення, але коли їх скасують, невідомо.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода сказав міністр соціальної політики України Андрій Рева.

"Трудова книжка абсолютно ні про що не свідчить. Вона свідчить лише про місце, де ви працювали, але цю ж інформацію ви можете отримати у Пенсійному фонді", – сказав він.

Як швидко можуть скасувати трудові книжки, Андрій Рева не сказав.

"Це була ідея великого попереднього реформатора міністра. Правда, жодних інших ідей я від нього не почув. Але якби це навіть зробили, це абсолютно б не вплинуло на економічну ситуацію в Україні. Воно не має значення ні для Пенсійного фонду, ні для економіки, ні для чого", – сказав Рева.

Нагадаємо, колишній міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус раніше заявляв, що система ведення трудових книжок застаріла, і жодна з європейських країн не користується нею, а також, що це створює проблеми кадровим службам.

У листопаді минулого року у Верховну Раду надійшов розроблений відомством Абромавичуса законопроект, який передбачав зміни в Трудовому кодексі. Автори документа пропонували вилучати трудову книжку і натомість ввести норму про записи в електронній формі в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування. 

Якщо трудові книжки скасують - українці не втратять свій стаж

Про це повідомляють у Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. Облік трудової діяльності будуть здійснювати в електронній формі у обов’язковому Державному реєстрі. Більше того, аби підписати трудовий договір, найманому працівникові достатньо буде мати при собі лише паспорт.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: