Ціна на нафту різко впала

Ціни на нафту впали нижче 88 доларів за барель після доповіді спецслужб США щодо Ірану.

Нафта
Ціна на нафту продовжує "стрибати".
Здешевлення відбулося слідом за публікацією звіту розвідслужб США, який стверджує, що Іран зупинив роботи зі створення ядерної зброї 2003 року. 

На торгах у Нью-Йорку вартість нафти light crude впала на 1,71 долари до рівня 87,6 долари за барель. Ціна на нафту марки Brent на лондонській біржі склала 89,16 долари, втративши 63 центи. 

Напружена ситуація навколо іранської ядерної програми - одна з головних причин, що впливають на вартість нафти на міжнародних ринках. 

"Публікація звіту понизила шанси нанесення випереджувального удару по Ірану та зробила такий крок для адміністрації Буша проблематичнішим, гадаю, це стало приводом для короткочасного зниження цін", - каже Ерік Віттенауер, аналітик компанії AG Edwards. 

Водночас, Джордж Буш заявив 4 грудня, що міжнародному співтовариству слід далі чинити тиск на Ісламську Республіку з метою приборкання її ядерних амбіцій, і сказав, що, як і раніше, вважає Іран небезпечним, попри результати, представлені в звіті. 

Також нафтові трейдери відреагували на сигнали про можливе рішення ОПЕК про збільшення нафтовидобутку. 

Очікується, що на зустрічі в середу представники ОПЕК домовляться про інтенсифікацію поставок нафти на 500 тис. барелів на день. 

За день до зустрічі, яка пройде в Абу-Дабі, мірою висловлення думок різних делегатів, що прибували до ОАЕ, ціни підіймалися й опускалися протягом усього торгового дня. 

Офіційні представники Катару, Венесуели, Ірану й Лівії висловлювалися проти збільшення обсягів видобутку нафти, тоді як делегати від Індонезії, Нігерії й Кувейту висловлювалися на підтримку такого кроку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: