Ціна нафти встановила двомісячний рекорд

Тривалий період зниження ціни нафти, схоже, закінчився. 9 березня ціна нафти, завдяки діяльності країн ОПЕК, зросла.

На нью-йоркській біржі ціна нафти WTI 9 березня піднялася на 3,4% і досягла рекордного значення за останні два місяці.

Офіційна ціна ф'ючерсу з поставкою в квітні Light, Sweet Crude Oil на New York Mercantile Exchange (NYMEX) підвищилася на 1 долар 55 центів, встановилася на позначці 47,07 дол./бар. Це найвищий показник з 6 січня цього року, а ціни з операцій встановилися в діапазоні 44,97-48,83 дол./бар.

Ціна нафти WTI на NYMEX за останні два торгові дні підвищилася на 3,46 дол./бар., або майже на 8%. Ріст ціни нафти зумовлений очікуваннями подальшого скорочення видобутку країнами ОПЕК. А в умовах глобального зниження попиту на енергоносії це повинно сприяти поліпшенню співвідношення пропозиції і попиту на "чорне золото".

На15 березня у Відні запланована нарада міністрів нафти країн ОПЕК щодо подальшого постачання нафти світовому ринку. Країни міжнародного нафтового картелю вважають, що необхідно додатково скоротити видобуток нафти.

За словами президента ОПЕК Абдули ель-Бадрі, видобуток нафти в країнах картелю, порівняно з вереснем зменшено на 4,2 млн. бар./день, це близько 5% загальносвітової видобутку нафти. На даний момент країни ОПЕК виконують квоту з обмеження нафтовидобутку на 85%.

В Лондоні на InterContinental Exchange Futures Europe офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude 9 березня знизилася на 72 центи (-1,7%) і встановилася на позначці 44,13 дол./бар. - найнижчий показник від 5 березня, а ціни операцій склали 43,07-45,74 дол./бар.

Зниження ціни нафти в Лондоні зумовлене корекцією цілей відновлення "справедливого" цінового співвідношення між нафтовими еталонами WTI і Brent.

З 15 грудня 2008 року ціна нафти Brent залишалася вищою за ціну нафти WTI. Проте 6 березня 2009 року між Brent та WTI вперше за три з половиною місяці встановився природний негативний спред, що склав -67 центів. На початку поточного тижня спред практично прийшов до норми після того, як різниця між Brent і WTI збільшилася до мінус 2,94 дол.

Читайте також:

Ціна на нафту стабілізувалася

Ціна на нафту опустилася нижче 35 доларів за барель

Нафта зростає через зниження курсу долара

Нафта дешевшає через запаси палива у США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: